Чому скандальний екс-прокурор зустрічається з Грановським та вільно відвідує ГПУ
Колишній прокурор Сергій Лисенко, який був зі скандалом звільнений з органів прокуратури "за скоєння ганебного вчинку", порушення "Присяги працівника прокуратури" та "Кодексу професійної етики", продовжує вільно відвідувати офіс Генпрокуратури на вулиці Різницькій та проводити зустрічі з депутатом Олександром Грановським, якого неформально називають куратором у судах та прокуратурі від АП.
Журналісти програми "Схеми" (спільний проект Радіо Свобода та каналу "UA:Перший") щонайменше двічі зафіксували, як екс-прокурор Лисенко, член так званого "прокурорського угруповання "Лисі птахи" приїжджав до головного офісу Генеральної прокуратури.
Вперше – 8 лютого. Вдруге – 17 березня у компанії керуючого партнера юридичної компанії FCLEX Віктора Барсука. Ця фірма юридично супроводжує судовий спір навколо ТРЦ Sky Mall, відстоюючи інтереси відомого бізнесмена Андрія Адамовського, колишнього бізнес-партнера депутата від БПП Олександра Грановського.
Читайте також: Насіров і його десятка адвокатів: в яких скандальних справах замішані захисники фіскала
Сам прокурор Лисенко до звільнення з прокуратури був залучений у розслідування справи навколо ТРЦ Sky Mall і вів справу у судах на стороні держобвинувачення. Депутат Грановський підтвердив "Схемам", що познайомився з прокурором Лисенком саме під час війни за Sky Mall.
Саме прокурор Лисенко і його так звані "Лисі птахи" свого часу активно допомагали партнеру Грановського Андрію Адамовському у бізнесі: а саме порушували справи проти оточення їхнього конкурента – естонського бізнесмена Хіллара Теддера – під час майнової суперечки за торговельний центр Sky Mall у Києві,
– розповів журналіст-розслідувач Дмитро Гнап.
Так, прокурорів Сергія Лисенка, Дениса Соловея та Артема Тендітного звільнили у червні 2015 після того, як журналіст Василь Крутчак опублікував фото листування по телефону в закритій групі Viber під назвою "Лисі птахи" під час засідання Дніпровського районного суду Києва, що стосувалось переслідування адвоката того самого естонського співвласника торговельного центру Sky Mall Хіллара Тедера. Тоді прокурорам не сподобалась прискіплива увага до них одного з присутніх на засіданні відвідувача, і вони письмово обговорювали між собою варіанти розправи над ним.
Після гучного звільнення з органів прокурор Лисенко отримав рішення суду про поновлення на посаді. Але на роботу в прокуратуру так і не повернувся.
Читайте також: За день до затримання Насіров приїжджав до Луценка
Також журналісти помітили, що ввечері 5 квітня у столичному готелі Hyatt одночасно перебували народний депутат Олександр Грановський, екс-прокурор Сергій Лисенко та керуючий партнер юридичної компанії FCLEX Віктор Барсук. Сергій Лисенко поїхав раніше, а народний депутат Грановський залишив готель у компанії Віктора Барсука.
У коментарі журналістам програми "Схеми" Сергій Лисенко повідомив, що не пам’ятає, з якою метою відвідував Генеральну прокуратуру, та заявив, що з депутатом Грановським їх нічого не пов’язує, лише знайомство.
Раніше журналісти показували, як влітку 2016 року народний депутат Грановський проводив зустріч у столичному ресторані "Горчица" з адвокатами Олегом Маліневським та Віктором Барсуком.
У травні минулого року журналіст Дмитро Гнап опублікував фото, де звільнений прокурор Лисенко зустрічається з народним депутатом Олександром Грановським, якого називають неофіційним куратором прокуратури від Банкової.
Ось як рік тому в інтерв’ю журналістам "Схем" нардеп Грановський охарактеризував екс-прокурора Лисенка.
"Ця молода людина, на мою думку, достатньо досвідчена і талановита, і, в широкому сенсі слова, сильний прокурор, до послуг якого сьогодні я інколи звертаюсь. Він сьогодні не є посадовою особою, не займається прокурорською практикою. Він прекрасно знає, іноді знає матеріали, які мене цікавлять", – розповів Грановський.
На запитання до Генерального прокурора Юрія Луценка з приводу причини відвідин скандального екс-прокурора офісу Генеральної прокуратури, Юрій Луценко відповів, що не знає і з Сергієм Лисенком не знайомий.
Читайте також: Хто з депутатів і для чого ходять в ГПУ: по дружбі, у питаннях партії або просто "поматюкатись"