Чому судді стали головним каменем спотикання для українських реформ
Попри тиск активістів та роботу прокурорів і адвокатів, рішення судів дуже часто обурюють суспільство.
Після Революції Гідності, початку війни та викриття незліченних махінацій у військовій сфері, правоохоронні органи відкрили безліч резонансних справ. Однак рішення судів часто викликають нерозуміння у суспільстві.
До прикладу, лідеру ЦК "Азов-Крим" Станіславу Краснову закидають низку тяжких злочинів, у тому числі й державну зраду. До того ж, СБУ голосно заявила про неспростовні докази проти нього. Але суд не продовжив йому термін тримання під вартою і 23 вересня Краснов вийшов на волю.
Ми справу розслідували і перевели до суду. Його вина була доведена. Я дуже очікував на вирок суду. Чому суд так вчинив? Задайте це питання суду, – обурився голова СБУ Василь Грицак.
Запитання до працівників Феміди є не лише у Служби Безпеки.
Два роки тягнеться справа проти тодішнього голови Краснолиманського відділку міліції. Його звинувачують у тому, що він видавав зброю терористам й має активну проросійську позицію.
Читайте також: З’явились прізвища суддів, яких має звільнити Рада
Місцевий суд вже двічі визнав його невинним. Зараз справа знову на апеляції. Прокуратура, в свою чергу, чекає завершення процесу, аби взятись за самого суддю.
Такі ситуації вкотре доводять, що недолюстровані суди заважають повноцінному реформуванню країни. На цьому наголошують і численні експерти та самі ж представники влади. А поки що більшість українських суддів – це ті ж люди, які працювали ще за Януковича.