Чому Україна отримає Томос: Константинополь опублікував історичні архіви

28 вересня 2018, 10:51
Читать новость на русском

Вселенський патріархат ніколи не передавав Київську митрополію, на основі якої виникла Українська церква, до канонічної території Московського патріархату.

Про це йдеться у документі, який наводить дані архівів, передає "Ехо Москви".

Читайте також: Томос для української церкви: у Ватикані озвучили свою позицію

Зазначається, що дослідження, яке проводилося за підтримки освітнього фонду банку National Bank of Greece, встановило, що право хіротонії було надане Москві "з фінансових причин", "з необхідності" і "носило тимчасовий характер".

Тому Вселенський патріарх має право і обов'язок проявляти материнську турботу про церкву України у кожному випадку, коли визнає необхідним.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Пізніше Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що він не змінить своєї позиції щодо підтримки надання автокефалії Українській православній церкві.

Що таке Томос? Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.