Чому в Україні залишаються безкарними лікарські помилки
В Україні щодня від лікарських помилок помирає 6 людей. Але за останній рік було винесено лише 18 обвинувачуваних вироків. Проблема – в недосконалому законодавстві.
Трагедія сталась на Рівненщині. Маленька Христинка померла від неправильного лікування. Лікарем була Алла Єрьомкіна. Вона підтверджує, що від вірусу, який був в немовля, не лікувала.
Єдиного протоколу лікування у нас в Україні немає, на той час, коли дитина була в нас відділенні, лікувати цитомегаловірусну інфекцію було не доцільно. Через те що дитина мала інші захворювання і ризик призначення препарату був більший, ніж його не призначення,
– розповіла лікар Алла Єрьомкіна.
Після місяців перебування в лікарні, коли дівчинці ставало тільки гірше, батько вирішив завести її в Київ, до столичних лікарів. Дитину відпустили без супроводу і навіть не дали супроводжуючого лікаря.
Читайте також: Новий скандал Дейдея: НАБУ розпочало справу
Після обстеження в столичній клініці, лікарі одразу поставили діагноз, який до цього не фігурував в рівненських лікарів – цитомегаловірусна інфекція. Розпочали лікування і немовля пішло на покращення і їх виписали з лікарні, але через 5 днів сталось різке погіршення.
І дитина знову потрапила в реанімаційне відділення обласної лікарні, де і померла. У висновку патологоанатомів зазначається, що причиною смерті стала цитомегаловірусна інфекція.
Чому лікарі не змогли врятувати немовля – дивіться у програмі журналістських розслідувань "Слідство.Інфо".