Чому затримують проект щодо екологічного очищення Чорнобильської зони: думка експерта
Основними причинами щодо невведення у використання проекту "Новий безпечний конфайнмент" є проблеми, пов'язані з технологічною складністю комплексу і високою радіоактивністю опромінення в Чорнобильській зоні.
Про це повідомила експертка з енергетичних питань ГО "Екодія" Ірина Головко у прямому ефірі 24 Каналу.
Читайте також: Чорнобиль: 12 цікавих фактів про аварію, місто і тварин
За словами Ірини Головко, у листопаді 2016 року арку "Новий безпечний конфайнмент" в експлуатацію так і не дали, адже не були завершені всі необхідні перевірки, наразі термін знову пересунули.
Введення в експлуатацію захисного саркофагу планується на кінець 2018 року,
– сказала Ірина Головко.
Арка "Новий безпечний конфайнмент"
Експерт з питань енергетики також зазначила, що головною метою цієї арки є створення необхідних умов і необмеження в часі для того, щоб приступити до ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, розбору сакркофагу та зруйнованого енергоблоку.
Дивіться повний випуск програми "Pro новини".
Що таке "Новий безпечний конфайнмент"? Це новий багатофункціональний комплекс у вигляді арки, що споруджений над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС, необхідний для перетворення його в екологічно безпечну систему. Основною функцією НБК є обмеження радіаційного впливу на населення і навколишнє середовище встановленими межами, як за умови нормальної експлуатації об'єкта "Укриття", так і у разі порушення нормальної експлуатації чи аварійних ситуацій в процесі демонтажу нестабільних конструкцій.