Чорнобильську зону відчуження хочуть внести у список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
Джерело:
телеграм Олександра ТкаченкаУ Міністерстві культури та інформаційної політики активно працюють над тим, щоб внести Чорнобильську зону відчуження до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це допоможе зберегти територію у теперішньому стані.
Міністр культури Олександр Ткаченко наголосив, що цей крок дасть можливість майбутнім поколінням на власні очі побачити все у Чорнобильській зоні. Він додав, що дуже важливо, аби люди могли зануритись у події того часу.
До теми Спершу "родіна", а потім – ти сам, – спогади ліквідаторів аварії на АЕС в Чорнобилі
За словами Ткаченка, про Чорнобиль випускають ігри та серіали, книги та стрічки. Однак, як запевнив міністр, Чорнобиль – це не про розваги. Це про пам'ять та відповідальний туризм.
Ми із МКІП (міністерством – 24 канал) рухаємося до внесення Зони до списку світової спадщини ЮНЕСКО, аби зберегти її,
– написав Ткаченко.
"Приїхавши сюди, відвідувачі можуть дізнатися про жахливу катастрофу, її наслідки та про те, як вона розділила світ на "до" і "після", – зазначив міністр.
Чорнобильська трагедія: головне
- Трагедія трапилась у ніч на 26 квітня 1986 року. Тоді сталося 2 вибухи на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС.
- Найбільший наслідок аварії – викид радіоактивних речовин. Радіація ізотопів у повітрі була в 30 – 40 разів більшою, ніж під час вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.
- Місцевим мешканцям правду про аварію сказали не одразу. Евакуацію оголосили лише опівдні 27 квітня. До 6 травня виїхали з 30-кілометрової зони навколо АЕС понад 115 тисяч людей.