УКР РУС
2 серпня 2014, 18:15
4

Дайджест подій за тиждень: кримінальна справа проти Єфремова, Росія блокує українське

У дайджесті подій за тиждень – коротко про головні новини останніх семи днів: чим жила Україна і світ.


Справа проти Єфремова

Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження проти нардепа-регіонала Олександра Єфремова. Досудове розслідування розпочали за фактом зловживання владою. Єфремова підозрюють у тиску на службовців Державного підприємства "Луганськвугілля". Підприємство за втричі завищеними цінами уклало договори з фірмами, які контролює Єфремов.

У Партії регіонів називають звинувачення проти свого лідера абсурдними. Водночас, експерти вважають, що справа проти Єфремова - лише привід для подальшого притягнення нардепа до відповідальності за допомогу сепаратистам.

Зауважимо, під час допиту, затриманий мер Стаханова зізнався - так званий референдум на Луганщині відбувся за вказівкою Олександра Єфремова.

Затримали посадовця

Генпрокуратура затримала заступника Голови Нацбанку Бориса Приходька. Його підозрюють у незаконному заволодінні коштами. Як свідчать результати розслідування, Приходько та група осіб незаконно заволоділа більш ніж 2,5 мільярдами гривень "Аграрного Фонду". Причетні до махінацій і посадовці цього фонду. Борис Приходько, зазначимо, 2012 року працював першим заступником Голови Національного банку.

Кампанію скоротили

Виборча кампанія до парламенту триватиме не 60, а 45 днів. Термін скоротили, зважаючи на зменшення бюджетних витрат. Таке спільне рішення ухвалили президент, прем’єр-міністр, спікер Верховної ради та голови парламентських фракцій і груп. Високопосадовці також домовилися підготувати узгоджений проект змін до виборчого закону. Зокрема, запровадити пропорційну виборчу систему з відкритими списками та відновити виборчі блоки.

Торгові війни

Росія продовжує блокувати українські продукти. Цього тижня сусіди заборонили ввезення українських соків, сої, соняшника та кукурудзяної крупи. Причини вже традиційні. Мовляв, українські товари не проходили державної реєстрації відповідно до вимог технічних регламентів Митного Союзу.

Раніше російська влада зупинила ввезення українських фруктових, овочевих і рибних консервів, а також свинини й картоплі. Після підписання Києвом Угоди про Асоціацію з ЄС Росія погрожує обмежити торгові преференції для України.

Справа ЮКОСа

Колишні акціонери ЮКОСа відсудили у Росії 50 мільярдів доларів. Москва також повинна компенсувати витрати судового процесу в розмірі $65 млн. Таке рішення виніс третейський суд у Гаазі. Суд визнав, що Росія під час судової тяганини з ЮКОСом порушила Енергетичну хартію, відтак компанія була незаконно привласнена.

Це великий день для верховенства закону. Наддержава Росія притягнена до відповідальності за порушення норм міжнародного права, - адвокат Еммануель Гайар.

Судовий процес проти Росії почався 2005 року. До цього ЮКОС уже розпродували частинами. Президента та основного акціонера компанії Михайла Ходорковського після дворічного арешту кинули за ґрати. Позивачі вимагали від Москви 114 мільярдів доларів і стверджували, що держава отримала пряму вигоду від банкрутства ЮКОСа. Основний актив компанії - "РН-Юганскнефтегаз" придбала держана компанія "Роснефть". Представники російської влади з вердиктом не погоджуються і заявляють, що справа ще не завершена.

Справа проти Саакашвілі

Генпрокуратура Грузії відкрила кримінальну справу проти екс-президента Михайла Саакашвілі.

Саакашвілі звинувачують у розгоні мітингувальників 7 листопада 2007 року, у розгромі телекомпанії "Імеді" та в незаконному заволодінні майном олігарха Бадрі Патаркацишвілі, - заявив прокурор Кока Катсітадзе.

Сам Саакашвілі називає справу політично вмотивованою та ігнорує виклики на допит. Колишній президент Грузії зараз тимчасово проживає у США. Там він викладає у Школі права та дипломатії імені Флетчера.