Дайджест подій за тиждень

22 березня 2014, 18:02
Читать новость на русском

Розслідування проти свободівців, у Криму відпустили українців, у Сімферополі поховали закатованого кримського татарина, Україна вирішила не брати участі у Співдружності незалежних держав.


Розслідування проти свободівців

Свободівці силою вибили від керівника НТКУ заяву про звільнення. Ігор Мірошниченко, Андрій Іллєнко та Богдан Бенюк прийшли до виконувача обов’язків президента Першого національного Олександра Пантелеймонова та стусанами спонукали його подати у відставку.

Свободівців обурило, що 18 березня Перший національний транслював церемонію підписання договору про приєднання Криму та Севастополя до Росії.

Проти депутатів "Свободи" генпрокуратура розпочала кримінальне провадження

Активісти та журналісти вимагали, від нардепів скласти депутатські мандати заради справедливого розслідування інциденту.

Звільнили заручників

У Криму відпустили українців, викрадених російськими окупантами та бойовиками так званої кримської самооборони. Серед звільнених - командувач ВМС України Сергій Гайдук і ще сім активістів. Зокрема і син екс-міністра оборони Анатолія Гриценка, Олексій.

Поховали закатованого

У Сімферополі поховали Решата Аметова, закатованого кримського татарина. Він зник 3 березня в Сімферополі, а знайшли його тіло лише за два тижні в Білогорському районі.

Відкрито кримінальне провадження за статтею "навмисне вбивство". Протестувати проти бездіяльності правоохоронців до будівлі кримської міліції прийшли півтора десятка осіб. Люди тримали в руках портрети зниклих українців, які критикували кримську владу або брали участь у протестних акціях.

Знижки не буде

Росія відмовляється надавати Україні знижку на газ за харківськими угодами. У Путіна вважають, що анексувавши Крим, Москва тепер може не розплачуватися з Києвом за базування Чорноморського флоту на українському півострові.

Більше того, як заявив Дмитро Медведєв, у Росії через денонсування договору виникає упущена вигода в розмірі 11-ти мільярдів доларів. Глава російського уряду вважає, що абсолютно правомірно вимагати відшкодування цих коштів з бюджету України.

Без співдружності

Україна вирішила не брати участі у Співдружності незалежних держав. Таке рішення ухвалила РНБО. Раніше МЗС повідомило, що Київ припиняє головувати у СНД. Причина такого кроку - невиконання державами-членами угоди про створення співдружності. Адже певні країни, наголосили у МЗС, підтримали анексію Криму Росією. На вихід з союзу Києву знадобиться рік.

Повернення у політику

Юрій Луценко повертається у велику політику. Лідер руху "Третя українська республіка" заявив, що розглядає можливість балотуватися у мери Києва або створити власну політичну силу.

Повернути втрачене

В уряді згадали про борг Росії перед Україною часів Радянського союзу. Москва винна десятки мільярдів доларів ще з часів розпаду СРСР, кажуть фахівці. Йдеться про частку України в активах, золотовалютних резервах, алмазному фонді. А також про вклади українців у радянському ощадбанку.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк уже доручив міністрові закордонних справ Андрію Дещиці підготувати усі відповідні правові претензії до Росії з цього приводу.

Курченко у розшуку

Генпрокуратура оголосила бізнесмена Сергія Курченка у розшук. Олігарха підозрюють у розкраданні майна ВАТ "Укргазвидобування". Голова наглядової ради ВЕТЕКу разом з іншими особами здійснювали незаконні господарські операції шляхом купівлі-продажу скрапленого газу. У такий спосіб Україні було завдано шкоди на суму більше мільярда гривень. Раніше ГПУ повідомляла, що викрила фінансові махінації за участю комерційних структур Курченка і відкрила кримінальні провадження.

Торгова війна

В Росії заарештували рахунки української компанії Roshen на майже три мільярди рублів. Йдеться у заяві кондитерської корпорації. Арешт Тверський суд наклав після позову холдингу "Об’єднані кондитери". Крім того, в Росії на тиждень припинена діяльність підприємств Roshen. Напередодні в Липецьку працівники поліції і ОМОН заблокували в’їзд на територію двох фабрик корпорації. Там начебто шукали нелегальних мігрантів, однак, керівництво стверджує, що під прикриттям слідчих дій насправді відбулося рейдерське захоплення підприємств.