Де подівся кисень з українських лікарень
Джерело:
фейсбук Інни СовсунІз жахом читаю новини з Одеси. Людей, які потребують кисневої підтримки — перевозять до іншої лікарні, бо в їхній лікарні — закінчився кисень. Закінчуються ліжка з киснем у Києві та в інших містах. Ситуація страшна, і — на жаль — абсолютно передбачувана.
Пів року ми говорили, вимагали, писали законопроєкт про те — аби виділити гроші на встановлення кисневих станцій. Хворі на дельту потребують у 5 – 6 разів більше кисню, ніж хворі на попередній штам. І про це було відомо раніше.
До теми В Одесі в одній з лікарень закінчився кисень, проводять евакуацію COVID-пацієнтів
Пів року влада вдавала, що все гаразд — жодних проблем не існує.
Минулого тижня, доповідаючи в Раді, міністр Ляшко вкотре сказав, що з постачанням кисню проблем немає. Вочевидь, це була або абсолютна некомпетентність, або ж — свідомий обман.
Адже інформація безпосередньо з лікарень ще наприкінці минулого тижня — була дуже загрозливою. Вже тоді уряд починав панічно шукати кисень у Польщі. Вочевидь не знайшов стільки, скільки треба.
Усіх цих панічних пошуків можна було б уникнути, якби в лікарнях стояла достатня кількість кисневих станцій.
Станція — виробляє кисень у прямому сенсі слова з повітря й абсолютно не залежна від зовнішніх поставок. Проте, уряд виділив якісь гроші на це (і то лиш третину від того що просив МОЗ) аж наприкінці вересня. Вочевидь, що було запізно.
До теми Україна закупила медичний кисень в Польщі
Команда Зеленського постійно женеться за миттєвим вау ефектом — чи то від мільярда дерев, чи то від мільярда доріг. Уряд навіть не збирається планувати — хоча б на три місяці вперед. Що з енергетикою, що з COVID-19 — абсолютно ідентична ситуація.