Декларування готівки – це спосіб легалізації коштів, – політолог

1 листопада 2016, 22:37
Читать новость на русском

Декларація готівки чиновниками і політиками – це свого роду легалізація коштів. Під час процесу е-декларування відбувався активний пошук документів, які підтверджують можливе походження цих грошей.

Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи наявність в е-деклараціях великих сум готівкою.

За словами Чорновола, якби ці гроші були на банківських рахунках, то пояснити їхнє походження було б складніше, адже можна відстежити їх надходження. Крім того, зазначає він, оприлюднено дуже мало фактів про рахунки за кордоном.

Насправді чимало владних посадовців мають рахунки в закордонних банках. Приміром в швейцарських і користуються ними для закордонних поїздок, купівлі дорогих авто, нерухомості,
– говорить експерт.

Але, щоб не "засвітити" ці рахунки, вони декларують готівку. На переконання Тараса Чорновола, цієї суми в чиновника може й не бути в наявності.

Він її задекларував і надалі може спокійно витрачати ці гроші. Готівкою легше оперувати і її важче перевірити. Реально у більшості владних посадовців ці гроші не в готівці, а в закордонних банках,
– переконаний Тарас Чорновіл.

При цьому, вважає він, процес оновлення органів влади і Верховної Ради зокрема залежить від того, наскільки чиновників і політиків притягнуть до відповідальності за приховування доходів, незаконне збагачення.

Читайте також: Соцмережі висміяли депутата, який задекларував 133 мільйони гривень готівкою

"Треба один раз покарати за "сліпі" офшори – із внесенням у парламент постанови про зняття недоторканності з такого депутата, притягнення його до кримінальної відповідальності. А також публічно оштрафувати тих, хто нібито щось "забув" дописати в декларації", – зауважує політолог.

Треба, підкреслює Чорновіл, щоб всі чиновники зрозуміли: все таємне стане явним, а владна посада нічого не гарантує, і ніякої користі з неї не буде.

Коли зрозуміють, що владні важелі жодним чином не окуповуються, тоді швидко отримаємо дієвий парламент. Якщо до наступних чергових виборів нечесні парламентарі будуть притягнуті до відповідальності, то бажаючих піти туди заради надприбутків поменшає,
– наголосив Чорновіл.

Нагадаємо, 31 жовтня закінчився перший етап оприлюднення електронних декларацій. За словами генпрокурора Юрія Луценка, першими під перевірку потраплять ті, хто задекларував більше 100 тисяч доларів готівкою.