День народження Вікіпедії: найцікавіші факти з історії сайту
Всезнаюча Вікіпедія святкує свій 15-ий день народження. Сайт є шостим за популярністю у світі, має понад 38 мільйонів статей та 250 мовних версій.
Заснували Вікіпедію американці Джиммі Вейлз та Ларрі Сенґер рівно 15 років тому. За цей час амбітний проект переріс у найбільшу інтернет-енциклопедію у світі.
Тримається Вікіпедія фактично на волонтерах, які пишуть для неї статті. Зробити свій допис може кожен охочий. Для цього не обов'язково бути науковцем. Та попри це точність знань Вікіпедії доволі висока. У 2004-му з'явилися і перші статті українською. З цього часу їх кількість зросла до майже 613 тисяч.
Зараз український сегмент замає 16 місце серед усіх мовних версій і третє — серед Вікіпедій слов'янськими мовами.
Тих, хто пише статті для вільної енциклопедії, називають вікіпедистами. У 2014-му найкращим з них став українець, герой "Небесної сотні" Ігор Костенко. Це звання засновник сайту присвоїв йому посмертно. За два з половиною роки хлопець написав понад 280 статей та зробив більше 1600 правок.
"Ми були страшенно шоковані, коли почули, що Ігор Костенко, молодий хлопець, який дописував у Вікіпедію, поїхав до Києва, на Євромайдан, і там його застрелили. Він був хорошим хлопцем, який працював у цьому великому проекті, аби поділитись знаннями", — каже засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз.
Причина успіху Вікіпедії серед користувачів проста — тут за знання не потрібно платити. До того ж, на сайті взагалі немає реклами. Та аби проект існував — час від часу Джиммі Вейлз звертається до усіх читачів і авторів з прохання про пожертви.
І схоже, найбільші внески повинні робити фіни та жителі Скандинавії. Адже відомо, що чим гірша погода у країні, тим більше людей читають Вікіпедію і створюють нові статті. Тож фінський версія енциклопедії, до прикладу, значно краща за іспанську.