День Перемоги у Росії: палаючий "Бук", парад полонених "німців" та масштабна пожежа
У Росії парад минув під знаменом міжнародного бойкоту через російську агресію в Україні. Тим не менше, хизування військовими потужностями таких масштабів у Росії ще не було. Не минулось без конфузів.
Масштабна пожежа в Москві
Із самого ранку у центрі Москви готувались до найпомпезнішого в її історії параду. А на околицях Біло-Кам’яної загорілись півтисячі квадратних метрів складів. Стовп диму виднівся на кілька кілометрів. Його видно було навіть на святковій Красній площі.
Парад для "обраних"
Дві сотні одиниць наземної техніки, півтори сотні літаків та вертольотів, 16 тисяч військових. Із таким розмахом Володимир Путін парад не святкував ніколи. Щоб його не зіпсув дощ, потратили мільйони доларів. Та простим москвичам на персональне свято президента зась. Всі станції поблизу Красної площі перекрили. Дороги за два кілометри були оточені правоохоронцями і технікою.
Росіянам залишилось задовольнятись хіба що польотами авіації. Найбільш винахідливі, аби побачити хоч шматок російської гордості, підкорювали дахи, блокувальну техніку і навіть світлофори.
Читайте також: Як святкували День Перемоги на окупованих територіях
Чи не найбільша інтрига параду — як проїде танк нового покоління "Армата". Два дні тому на репетиції він намертво заглух, чим спричинив вибух жартів у мережі.
Нині нашуміла Армата проїхала, не привертаючи надмірної уваги. Ще менше уваги, схоже, у Кремлі хотіли для зенітно-ракетної установки "Бук". Тієї самої, з якої було збито малайзійський Boeing на Донбасі. Коментатори розповідали про всю техніку, що з'являлась перед публікою. Коли ж колоною їхала важка техніка, диктор просто замовк.
Стівен Сігал
Путінський парад проігнорувала абсолютна більшість лідерів західних країн. Втішати главу Кремля могли хіба що віддані йому друзі. Китайський очільник Сі Цзіньпін, кілька африканських, азійських і двоє латиноамериканських лідерів. З ЄС прибули лише троє глав, та й ті відомі проросійськими поглядами із Чехії, Словаччини і Кіпру. Засвітився на трибунах і один американець — любитель донецьких бойовиків і російських байкерів Стівен Сігал.
Улюблений мотоцикліст Путіна Хірург теж на параді був. Стояв не десь збоку, а зайняв місце серед ветеранів.
Палаючий "Бук"
Проходили паради не лише в Москві. Показували техніку і в російській Читі. Там один із сумнозвісних "Буків" під час рухузадимівся і спалахнув. Російські військові нічого надзвичайного у цьому не побачили. Мовляв, всяке із технікою буває.
Парад полонених "німців"
У Грозному на переможному параді влаштували парад полонених "німців". На театралізованому дійстві вони здавались у полон Рамзану Кадирову.
Під час реконструкції останніх днів війни "на вулицях Берліна" були і бої, і навіть взяття імпровізованого Рейхстагу.