День в історії. 522 роки тому почалась ера тютюнопаління
15 листопада 1492 року – Христофор Колумб у своєму щоденнику вперше описав тютюн, який вживали індіанці. Пізніше саме завдяки іспанському мореплавцю людство здобуде одну зі своїх найбільш шкідливих звичок.
Щоправда, першим європейцем, який спробував закурити, був аж ніяк не Колумб, який вважав куріння марною тратою часу, а член його команди – Родріго де Херес. Він, очевидно, і став першою жертвою тютюну – куріння коштувало йому 7 років в'язниці. Адже коли він повернувся до Іспанії і почав на людях видихати дим, його сприйняли за одержимого дияволом. Тож першою організацією, яка офіційно розпочала боротьбу з тютюнопалінням, сміливо можна назвати інквізицію.
Самі ж індіанці споконвіку вирощували тютюн. Однак, його дим використовували як важливий засіб проведення релігійних обрядів, у медицині та під час дипломатичних заходів. Усім відоме поняття "люльки миру". Європейці доволі швидко звикли до нікотину. Більше того, найбільш підприємливі, відчувши запах грошей у тютюновому диму, поширили чутки про те, що куріння корисне. Старий Світ з радістю задимів люльками. Індустрія тютюнопаління почала приносити шалені гроші.
Так триває і до тепер. Тютюнові компанії заробляють мільярди доларів на здоров'ї своїх клієнтів. Зокрема, витрати на сигарети входять до пріоритетних і для багатьох українців. У середньому на цигарки середньостатистичний курець витрачає щонайменше 3,5 тисячі гривень на рік. Водночас, за даними ВООЗ, у світі від хвороб, спричинених тютюнопалінням, кожні 6 секунд помирає людина.