День в історії. Перший в Німеччині концентраційний табір Дахау

20 березня 2015, 07:12
Читать новость на русском

20 березня 1933 року поблизу Мюнхена відкрито перший в Німеччині концентраційний табір Дахау — сумнозвісне місце загибелі десятків тисяч людей.

Спочатку Дахау мав бути табором для перевиховання неблагонадійних німецьких громадян, як от комуністів та інших критиків режиму.

Однак, прийшовши до влади у 1933 році, нацисти заборонили компартію та інші політсили, найбільш активних учасників запроторили до Дахау. Найцікавіше, що в перші роки існування табору ув’язнені мали реальний шанс вийти на волю живими і неушкодженими після кількох місяців перевиховання.

Але з часом Дахау став полігоном для різноманітних нелюдських дослідів нацистського режиму. З початком другої світової війни до табору стали звозити населення з окупованих земель, переважно євреїв. Над в’язнями почали проводити експерименти.

За час існування табору його жертвами стали більше 40ка тисяч людей, усього в Дахау утримувалися 200 тисяч в'язнів. Коли у квітні 1945 року американці звільнили табір, то під впливом побаченого негайно розстріляли усіх взятих в полон німців — охорону та керівництво Дахау.

Зараз на місці концтабору працює музей.