День здоров’я
Всесвітній день здоров'я відзначають щороку 7 квітня із 1950-ого року. З тих пір і заведено привертати увагу світової спільноти до найважливіших проблем громадського здоров'я. «цього року – це проблема підвищеного артеріального тиску, адже це актуальна тема і в світі, і в Європі.
Захворювання має низку особливостей, наприклад, гендерних, оскільки частіше зустрічається у чоловіків, займаючи 13% у структурі смерностей», - каже представник бюро ВООЗ в Україні Наталя Король.
В Україні діє програма профілактики артеріальної гіпертензії. Цього року на ці потреби виділили 190 мільйонів гривень, зауважив позаштатний головний спеціаліст МОЗ України Василь Нетяженко: «В нашій державі загальна кількість паціентів з гіпертонією - 12 мільйонів. Лікуються постійно, і це є нашою проблемою, лише 15%».
Гіпертонію називають "тихим убивцею", а тому неабиякої ваги набирають профілактичні методи, раннє виявлення та своєчасне лікування недуги. цим аспектам і присвячена міжнародна науково-практична конференція у стінах національного медуніверситету. «На базі університету щорічно традиційно з'їжджаються спеціалісти з усього світу, і це є спосіб довести найсучасніші знання до молоді Тут повний доступ до обміну думок і до сучасної інформації», - говорить . віце-президент НАМН, ректор НМУ імені О.О.Богомольця Віталій Москаленко.
У міжнародній конференції взяли участь науковці 15 країн світу. Також організовано низку інформаційних кампаній, щоб українці частіше звертали увагу на власне здоров'я.