В Україні щороку проводитимуть індексацію аліментів: закон вже набув чинності

25 вересня 2020, 12:52
Читать новость на русском

В Україні 25 вересня набув чинності закон про щорічну індексацію аліментів. За основу цей закон Верховна Рада схвалила ще 18 червня.

Відтепер індексація аліментів має проводитися щорічно, якщо інше не передбачене у договорі між батьками. Тест закону опублікували у виданні "Голос України" 24 вересня, тож на наступний день закон вже набув чинності.

До теми Аліменти у період карантину: чи можна не платити взагалі або платити менше

Що зміниться

  • Закон вносить зміни до статті 71 Закону України "Про виконавче провадження", якими виконавця зобов'язують кожного року індексувати розмір аліментів, визначений судом у грошовій сумі.
  • Автори законопроєкту вважають, що завдяки документу вдасться частково зменшити навантаження на місцеві загальні суди та суди апеляційної та касаційної інстанцій. А також на держбюджет, оскільки скоротять кількість отримувачів соцвиплат.
  • Вони також вказують, що основним завданням закону є покращення матеріального становища людей, шляхом індексації розміру аліментів на їх утримання.
Зверніть увагу!

Наразі мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Це 930 гривень на дитину до 6 років та 1 159 гривень на старшу дитину.

Радимо ознайомитись Соцвиплати, аліменти та пенсії можуть розраховувати по-новому: як зміниться розмір виплат

Що таке аліменти?

Це обов'язок утримувати одним членом сім'ї інших, які потребують цього (за згодою або за примусом у судовому порядку).

Найбільш поширений випадок, коли після розлучення (хоча офіційне розлучення – не обов'язкова умова) гроші платить хтось із батьків на утримання дітей.