Держкомлісгосп: необережне поводження з вогнем - злочин
Збільшення штрафів і впровадження кримінальної відповідальності за необережне поводження з вогнем врятує Україну від повторення російського сценарію. Принаймні так вважають у Держкомлісгоспі. Відповідне прохання скерували парламенту.
“Ну не може буди інакше, тому що сьогодні люди просто не розуміють того, що відбувається. Ми підготували наші пропозиції і в вересні і в першому читанні, і в другому читанні ми зробили доповнення до відповідних законів. Ми значно посилимо, принаймні, разів у 10, посилимо ту відповідальність, яка є сьогодні”, - заявив голова Держкомлісгоспу України Микола Шершун.
На сьогодні вогонь пройшов вже близько 900 гектарів лісу. Горить і степ. Нині полум’ям охоплені землі запасу на Луганщині. За підрахунками Держкомлісгоспу, щодня від полум’я страждає щонайменше 6 гектарів землі.
“Причини в тому, що у 99% випадків, шановні колеги, це підпали і необережне погодження з вогнем , тобто це і є той самий людський фактор. Як не доводиться його багато разів повторювати, але це є”, - зазначив Шершун.
Аби убезпечити лісові господарства - посилені місцеві патрулі. Наразі по Україні працює 22 тисячі представників лісової охорони та півтори тисячі тимчасових спостерігачів - на вишках та спецпостах, а частину під’їзних шляхів у ліси перекопано. Тим часом продовжують горіти торфовища. Так, лише на Київщині триває ліквідація трьох таких пожеж, що охопили площу у 17 гектарів.
Втім, попри великий розмір постраждалих ділянок та значну задимленість навколишньої території, підвищеної концентрації шкідливих речовин у столичному повітрі, на переконання МНСників, немає. Кажуть, здійснили контрольні заміри на вміст аміаку, окису вуглецю, хлору та інших речовин. Показники поки далекі від гранично допустимих норм.
“Я не заперечую, що за ніч, при цих погодних умовах, можуть накопичуватись продукти горіння, якщо немає руху повітряних мас і від цього немає куди дітися. Тому, і ті горіння смітників, яких на сьогоднішній день збільшилось у 7-8 разів, по відношенню до минулого місяця, чи навіть до минулого року, вони мають місце бути, і від цього немає куди дітися”, - каже начальник ГУ МНС України у м. Києві Володимир Заєць.
Екологи ж зауважують - першими негативний вплив смогу відчують на собі люди, що страждають від легеневих хвороб. Якщо ж ситуація найближчим часом не зміниться, до лікарів доведеться звертатися і решті українців.
“Будь-який смог небезпечний для здоров'я людей, тому що це суміш низькодисперсних газів. В повітря направляється величезна кількість шкідливих речовин - починаючи від діоксину, закінчуючи двоокисом вуглецю, і це ще множиться на спеку і те, що немає вітру і що це все концентрується, не роздувається”, - розповів директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.
Стабільно суха та спекотна погода й поривчастий вітер, сприятливі для утворення та розповсюдження пожеж, протримаються в Україні щонайменше до 20 серпня, прогнозують у Гідрометеоцентрі. Вихідними температура сягне 37 градусів на заході, 39 - у південних та східних областях. На Дніпропетровщині та Кіровоградщині повітря прогріється місцями до 41 градуса. Дощів поки не очікується.