У Держспецзв'язку розказали, чи безпечно українцям спілкувати з близькими в Росії

24 лютого 2022, 14:24
Читать новость на русском

У Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації вважають, що українці не наражають себе на небезпеку під час спілкування з близькими з Росії. Головне, щоб під час розмови не передавалася "жодна чутлива інформація".

Про це в інтерв'ю сайту 24 каналу розповів заступник голови Держспецзв'язку Віктор Жора. За його словами, "у РФ сильніше контролюють комунікацію".

Читайте "Чергуємо цілодобово": як Україна долає кібератаки та можливе глушіння сигналів

Небезпечні контакти

Зверніть увагу! В ніч з 17 на 18 лютого у Донецькій та Луганській областях був повністю відсутній мобільний зв'язок оператора "Водафон". У деяких абонентів були проблеми з "Київстаром", проте в інших цей оператор та "Лайф" працювали, але у багатьох – зі слабким сигналом. Зв'язок відновився близько 1 години ночі. 

У таких комунікаціях більше наражає себе на небезпеку та сторона (жителі Росії – 24 канал) – ті люди, які спілкуються з громадянами України,
– зазначив держслужбовець.

В Росії сильніше контролюють комунікацію, зазначив Жора / Фото Валентини Поліщук, 24 канал 

Цікаво знати Як захистити інформацію від зливу: 5 способів

Агресія Росії та контакти

Жора наголошує, що ми маємо справу з тривалою агресією проти України. На його думку, якщо в цих розмовах підіймається питання природи цієї агресії, то ці контакти навпаки можна використовувати для можливості доведення альтернативної російським медіа думки щодо тих подій, які відбуваються в Україні.

Якщо в процесі цього спілкування жодна чутлива інформація не передається, то я не сильно вбачаю, у чому є ризик спілкування,
– резюмував заступник голови Держспецзв'язку.

Хакерські атаки на банки та держустанови: дивіться відео