Є фактор, без якого це неможливо: як поєднувати дерев'яні меблі

21 жовтня 2024, 19:15
Читать новость на русском

Джерело:

The Spruce

На сьогодні є безліч видів деревини – від глибокого волоського горіха до теплої вишні, прохолодного ясена та багато інших. Тож не дивно, що можуть виникати труднощі, з чого почати, коли справа доходить до змішування та поєднання кольорів деревини у ваших меблях.

Є певні ключові чинники, які слід враховувати. The Spruce спитали дизайнерів інтер’єру, щоб отримати поради щодо того, як комбінувати кольори дерев’яних меблів так, щоб вони підійшли для будь-якого стилю та простору.

Дивіться також Три поради, як обрати довговічний диван для вітальні

Переваги змішування деревних тонів

Хоча змішування кольорів дерев'яних меблів може здатися чимось, чого слід уникати, це може додати бажану дозу візуального інтересу.

Змішування різних відтінків дерева в меблях може додати простору глибини та насиченості, створюючи природний багатошаровий вигляд… Якщо це зробити продумано, це приносить текстуру та різноманітність у дизайн,
– каже дизайнер Хан Данг.

Однак важливо, щоб змішування деревних тонів було виконано правильно. Інакше це може призвести до безладного, негармонічного дизайну.

Як вибрати деревні тони, які добре поєднуються

Змішуючи деревні тони, важливо враховувати відтінки – теплі, холодні чи нейтральні.

Дизайнер каже, що тепла деревина, як-от вишня чи дуб, найкраще поєднується з іншими теплими тонами, тоді як холодніша деревина, як-от ясен або дуб з сірими плямами, краще поєднується з подібними холодними тонами. За словами фахівця, збереження послідовних відтінків допомагає створити гармонію, навіть якщо відтінки деревини контрастують.

Ще один експерт також рекомендує залишатися в межах того самого основного відтінку або півтону, але змінюючи насиченість від світлого до темного.

"Якщо ви дотримуєтеся цього правила, насправді немає обмежень щодо того, скільки різних видів деревини ви приносите у свій простір", – каже дизайнер.

Темніші кольори, як правило, виглядають більш офіційно, тоді як світлі тони або вибілена деревина завжди виглядатимуть більш невимушено… Якщо ви не впевнені, в якому напрямку рухатися вдома, середній коричневий завжди буде безпечним вибором. Він буде витончено старіти, оскільки він непідвладний часу та не зробить ваш дім надто повсякденним чи задушливим,
– каже ще один спеціаліст.

Зазначається, що поєднання різних оздоблень і текстур деревини може додати додаткового візуального інтересу до простору.


Важливо вибрати правильні деревні тони, які між собою поєднуються / Фото Becca Interiors

Створити контраст

Ми рекомендуємо змішувати не більше двох натуральних деревних тонів, і вони повинні мати сильний контраст… Наприклад, якщо ви обираєте світлий клен із теплими відтінками, поєднайте його з насиченим темним горіхом для вражаючого ефекту,
– каже дизайнер Данг.

Ви можете почати з базового відтінку дерева, щоб покрити більші поверхні, як-от підлогу, стелю або великі меблі. Потім додайте контрасту з деревними акцентами в менших предметах, таких як бічні столики, стільці або декор, додає Данг.

Створення контрасту особливо важливо, коли меблі стикаються з підлогою. Ще один спеціаліст каже, що тут ідея полягає в тому, щоб забезпечити достатній контраст, щоб він виглядав інакше. Фахівець зазначає, що у цьому випадку він часто вибирає відтінок на два тони світліший або темніший, щоб створити необхідний контраст.


Потрібно створити контраст, щоб гармонійно поєднати меблі з дерева / Фото Becca Interiors

Збалансуйте деревину з іншими матеріалами

Починаючи змішувати деревину, матеріал може перевантажити простір. Тому, щоб збалансувати його, корисно розбити його різними текстурами.

"Спробуйте використати інші матеріали, такі як металеві світильники, кам’яні стільниці або м’які меблі, щоб додати контрасту та пом’якшити загальний вигляд", – рекомендує Данг.

Інший дизайнер каже, що м’які матеріали, як-от лляні драпірування або килими, пом’якшать деревину та створять роздільність між кімнатами, і рекомендує використовувати інші декоративні елементи, наприклад шкіру.