Як розставити меблі в оселі як професіонал: основні секрети

30 жовтня 2024, 18:36
Читать новость на русском

Джерело:

Real Simple

Одним із найскладніших аспектів декорування простору у домі є визначення куди, що поставити. Розстановка меблів, щоб вони гармоніювали з простором, часто може нагадувати складний пазл, де ви шукаєте правильний спосіб розташувати все, щоб воно мало гарний вигляд.

Дизайнери інтерʼєру мають свої правила, щоб створити естетичну привабливість і комфорт кімнат у вашому домі. Дотримуючись цих правил, можна отримати стильний простір, пише Real Simple.

Дивіться також Гарантують стиль і затишок: 5 золотих правил дизайну вітальні, на які слід звернути увагу

Подумайте, як ви будете використовувати простір

Перш за все, аби зручно облаштувати своє приміщення потрібно зрозуміти, як ви фактично його будете використовувати. Наприклад, якщо ви, як правило, їсте у своїй вітальні, виберіть нижні бокові столики біля сидінь у вітальні, щоб було легше ставити та брати звідти напої та закуски. Якщо наприкінці дня ви захочете відпочити, вам слід поставити пуф ближче до дивана, щоб покласти туди ноги.

Залиште достатньо місця між меблями

Коли ви збираєтеся сімʼєю чи кличете гостей в свою оселю, зручно, коли є достатньо місця, тому варто переконатися, що ви залишаєте вільні проходи навколо меблів.

Однак кількість вільного місця, яку ви повинні залишити, різна. Одна з дизайнерів любить залишати простір від 90 до 120 сантиметрів у приміщеннях з інтенсивним рухом людей, але якщо це менший простір – наприклад, 60 – 90 футів між меблями та в місцях із невеликим  рухом. Також їй подобається планувати, щоб щонайменше 90 сантиметрів простору було навколо обіднього столу, щоб стільці можна було зручно висунути.

У спальнях вона рекомендує простір навколо ліжка залишити вільним на 120 сантиметрів, якщо це можливо, щоб забезпечити легке пересування.


Має бути достатньо простору між меблями / Фото Unsplash (Kara Eads)

Повісьте малюнок нижче, ніж ви думаєте

Більшість людей розміщують витвори мистецтва надто високо на стінах. Дизайнер виступає за розміщення картин на висоті галереї, приблизно 57 дюймів у висоту.

Ще один фахівець каже, що витвір мистецтва має бути на рівні очей, який зазвичай знаходиться на відстані 55 дюймів від підлоги. Над диванами він повинен бути трохи нижче — ви повинні мати можливість бачити картину, сидячи на дивані. Нижня частина ілюстрації має бути на 10 дюймів вище верхньої частини спинки сидіння, зазначають спеціалісти.

Розбийте велику кімнату на менші простори

Якщо вам пощастило мати більшу відкриту вітальню, використовуйте килими та меблі, щоб розбити її на менші простори. Можна створити окремий простір із невеликим столиком і парою стільців поза межами основної зони розмов, але ви також можете перетворити це місце на куточок для читання, місце для рукоділля чи місце для роботи.


Можна візуально розбити простір на менші простори / Фото Malka Helft

Правильний розмір килима

Коли ви обираєте килимки, переконайтеся, що ви вибираєте достатньо великий, щоб він правильно підходив простору. Це означає, що в зоні для розмови у вітальні всі сидіння та столи повинні мати щонайменше дві передні ніжки на килимі. В обідній зоні краще аби всі ніжки стільців були на килимі, аби випадково не перечепитися, коли відсовуватимете стілець. 

Правила створені, щоб їх порушувати

Навіть найпоширеніші правила дизайну інтер’єру щодо розташування меблів створені для того, щоб їх порушувати. Насправді все залежно від унікальних аспектів вашого власного простору та того, як ви плануєте його використовувати.