Деталі резонансної справи: як змінювалося ставлення до Корбана
Голову партії Українського об'єднання патріотів і водночас одного із близьких партнерів Ігоря Коломойського затримали о 8 ранку 31 жовтня в Дніпропетровську за ухвалою судді Чернігівського суду на порозі власної квартири. Із підтримкою у вигляді бронетехніки на вулиці.
Владислав Куценко, прокурор ГПУ, що затримання та перші подробиці справи — лише початок, операція триває. Корбану інкримінують статтю 255 — створення злочинного угрупування, статтю 191 — розкрадання грошових коштів, статтю 349 — тобто викрадення осіб.
Голова Дніпропетровського осередку УКРОПа, кандидат на посаду міського голови Борис Філатов запевняє, що це Президент України розпочав війну проти політичних конкурентів.
У прокуратурі наголошують, що небачена за розмахом операція спецслужб політичної складової не має. Справа суто кримінальна.
Усе почалося після надходження заяв громадян, які були викрадені представниками оцієї злочинної зграї. Люди були викрадені, люди катувалися, допитувалися у якихось підвалах. Вони зробили заяву до правоохоронних органів,
— пояснив прокурор ГПУ Владислав Куценко.
В ухвалі вказано, що перший позивач, голова Держземагенства Сергій Рудик, прийшов до міліції із звинуваченням у викраденні 14 серпня 2014. Тобто минуло більше року. Та головне ніхто із звинувачених не приховував причин затримання Рудика — це спроба призначити головою Держкомзему представника Партії Регіонів Вадима Чувпило. Про це публічно розповідали Геннадій Корбан і Андрій Денисенко, тодішній представник "Правого Сектора".
Дивіться також: Кому із найвищих чиновників вигідна корупція на одеській митниці
Попри публічну явку із повинною справу відклали до кращих часів і не стали розслідувати по свіжих слідах. Тоді це було не викрадення? Чи політичної доцільності для слідства не вистачало? За півроку потому аналогічний випадок. У справі вказана дата — 25 лютого 2015.
У Корбана вже не було важелів для адміністративного тиску, щоб заважати слідству. Але навіть тоді не почалися допити винуватців і свідків. Можливо це тому, що Олександр Величко був фігурантом у справі про викрадення понад 300 об'єктів комунальної нерухомості.