Детективи НАБУ: як працюють ті, кого так бояться нечисті на руку чиновники

1 жовтня 2018, 21:16
Читать новость на русском

Антикорупційні органи не вигідні корупціонерам – про це неодноразово в ефірі нашого каналу говорили експерти. І саме корупціонери можуть стояти за цими провокаціями.

Кожен ранок детектива Національного антикорупційного бюро починається з розбору ранкової пошти. Потім – дзвінки, вивчення матеріалів кримінальних справ, зустрічі, допити. На її плечах – справи проти ТОП-корупціонерів.

Читайте також: Рекламні сітілайти Ситника у метро – удар по його репутації, – експерт

Зазвичай детективи НАБУ не публічні. Їх не побачиш в ефірах телеканалів. Хіба що на кадрах з оперативних зйомок. Проте і там обличчя не показують. Не показували детективів і тоді, коли вони затримували фігуранта "бурштинової справи" нардепа Борислава Розенблата прямо у літаку, коли той збирався без дозволу слідчих вилетіти до Німеччини.


Затримання Розенблата у літаку

Інколи оголошення підозри перетворюється на театр одного актора. Як це було з екс-головою Державної фіскальної служби Романом Насіровим. Детективи оголошували йому підозру прямо на лікарняному ліжку. А потім закутаного у картату ковдру Насірова, перевозили на каталці до Солом'яського суду. Він так і пролежав декілька днів, поки обирали запобіжний захід.


Відсторонення Насірова від виконання обов'язків

А буває, що оголошення підозри стає детективним серіалом зі стріляниною. Одного з детективів навіть брали у заручники. Свекруха екс-голови НАЗК Наталії Корчак закрила слідчого НАБУ у себе в квартирі. А от заступниця голови міграційної служби Діна Пімахова навпаки – відмовилася відчиняти двері співробітникам НАБУ, тож довелося зламувати. Аби детективи не тікали з антикорупційного бюро та не йшли на поводу у корупціонерів, їм платять чималі зарплати

Зарплата детектива антикорупційного бюро більш, ніж достойна. Вона складає більше 30 тисяч гривень. Ця зарплата, на мою думку, дає можливість задовільнити всі потреби детектива і його сім'ї і дає можливість зосередитися на роботі,
– повідомив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

Головне завдання детектива – назбирати достатньо доказів, аби передати справу до суду. Під час оперативних дій він має лише оголосити підозру. Тому детективи працюють разом зі спецпризначенцями НАБУ. Тож затриманнями займаються навчені бійці.