Деякі країни хочуть використати росію, – Мусієнко про військові навчання окупантів
У росії почалися навчання "восток–22". Такі дії не загрожують Україні й, можливо, навіть добре, що вони відбуваються.
Про це для 24 каналу розповів Олександр Мусієнко – керівник Центру військово-правових досліджень. Він сказав, що нехай більше російських військ перебуватиме на далекому Сході.
До теми Путін поїде дивитися на свої недовійська на "Восток 2022"
"Навчання "васток", мають пропагандистську мету. Росія таким чином хоче продемонструвати, що є країни, які готові взяти участь з нею у спільних навчаннях і начебто росія не перебуває у такій тотальній міжнародній ізоляції", – сказав Мусієнко.
Китай боїться санкцій Заходу
Експерт розповів, що своїх представників надіслали Китай та Індія. Це невелика кількість, порівняно з тим, якою могла б бути.
Ясна річ, що кожен намагається використати росію по-своєму, тому що ні Китай, ні Індія не зацікавлені в загостренні й серйозному протистоянні із Заходом. Проте є росія, яка готова. І у цьому напрямку її всі хочуть використати для своїх інтересів,
– сказав експерт.
Мусієнко зазначив, що на ці навчання чомусь не поїхав владімір путін. Можливо, він відвідає їх згодом, тому що навчання до 7 вересня. Російський президент поїхав у калінінград, але не на відкриття цих навчань, хоча пропаганда говорить про їхню дружбу з Китаєм.
Зауважте росія почала навчання "Восток 2022": у Генштабі вже знають, чого вчитимуться окупанти
"До речі, щодо Китаю. Була інформація з кількох джерел про те, що одна з китайських великих компаній, яка виробляє двигуни, відмовилася продавати їх концерну "КамАЗ". Побоюються західних санкцій. І до речі, відмовилися за вказівкою китайського уряду", – повідомив експерт.
За словами Мусієнка, у Китаю на рівні заяв і політичних лозунгів позиція одна. Її у певній мірі можна назвати проросійською, але на діях вони не поспішають допомагати росії у військовому плані.
Що відбувається в білорусі
Щодо навчань в білорусі, то Мусієнко вважає, що важче сказати, коли цих навчань не було протягом цього року. Там одне навчання завершується й одразу продовжується або починається інше.
Такий стан справ з квітня 2022 року. Білоруська армія тренується прикривати державний кордон, але водночас ударних угруповань білоруських військ не створили. Думаю, що лукашенко прекрасно розуміє, що це означатиме кінець його політичній кар'єрі. І, можливо, не тільки політичній,
– зазначив Мусієнко.
Він вважає, що частина білоруської армії могла б об'єднатися з білорусами, які воюють проти російських військ і позбавити лукашенка влади. За словами експерта, треба розуміти, що для вступу білорусі у війну втратили час. Це було логічніше робити, коли російські сили наступали й перебували в Бучі, Ірпені та під Гостомелем, ніж зараз. Однак не треба відкидати загрози.
Зверніть увагу – Мусієнко про навчання на Сході росії: дивіться відео