Дипломат розповів, коли мінські угоди можуть зазнати змін

13 лютого 2018, 07:02
Читать новость на русском

Мінські угоди рано чи пізно будуть переглянуті. Наразі Україні не потрібно робити якісь демарші, виходити чи вимагати їх дезавуювання.

Таку думку сайту "24" висловив голова правління "Майдану Закордонних Справ" Богдан Яременко.

Читайте також: У МЗС відреагували на погрози Лаврова щодо реінтеграції Донбасу

За словами дипломата, якщо щось не працює, то рано чи пізно це буде змінено. Україна нічого з мінськими домовленостями вже не зробить, тим більше, що угоди нашими ж руками легітимізовані. Водночас, говорить Яременко, так чи інакше вже відбувається перегляд угод, йде трактування різних положень. Зокрема, щодо черговості виконання пунктів "Мінська-2" – спочатку місцеві вибори чи безпека на окупованих територіях.

Процес трактовок, уточнень мінських домовленостей розпочався майже одразу після підписання. Але абсолютно очевидно, що Росія не збирається виконувати угоди. Україна теж не зможе виконати політичну частину, тому що немає внутрішньополітичного консенсусу. Тому через якийсь час або в Україні зміниться Верховий головнокомандувач і верховний дипломат, або ще якісь обставини з’являться, і перегляд угод буде здійснений. І мінські домовленості кануть у Лету,
– вважає Богдан Яременко.

Міжнародник також відзначає, що перші два пункти угод – припинення вогню і відведення важкого озброєння – найпростіша річ, які цілеспрямовано Росія не виконує.

"Очевидно, що Росії потрібен конфлікт на Донбасі у тому вигляді, в якому він є. Тільки тоді, коли в Кремлі зрозуміють, що вже не можуть вести далі цю війну, то РФ може переглянути свою позицію. А Україні треба бути готовою воювати", – зауважив Яременко.

Що таке мінські угоди? Це комплекс заходів, узгоджений на саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року лідерами Німеччини, Франції, України та Росії у форматі "нормандської четвірки" і підписаний контактною групою, що складається з представників Росії, України, представників самопроголошених республік з метою деескалації збройного конфлікту на сході України. Домовленості складаються з безпекового і політичного блоків. Перші два пункти передбачають припинення вогню і відведення важкого озброєння сторонами конфлікту.

Читайте також: 210 відтінків Путіна: чи стримають Росію чорні "кремлівські списки"?