Дипломатичний скандал між США та Росією може спровокувати гонку ядерних озброєнь, – експерт
"Дипломатичні" санкції, якими обмінюються Сполучені Штати та Росія, можна вважати "дитячим белькотінням" у порівнянні з тим, до чого можуть призвести суперечності щодо Договору про розміщення ракет середньої та малої дальності, укладеного США та СРСР у 1987 році.
Володимир Путін не може симетрично відповісти на розширення антиросійських санкцій Конгресом США, проте глава Кремля все ще може потягатися зі Штатами у нарощуванні ядерного потенціалу, пише для Tagesspiegel політичний оглядач Крістоф фон Маршалл.
Читайте також: Дипскандал між США та Росією – це цікавіше, ніж здається на перший погляд, – дипломат
Саме тому розбіжності щодо Договору про РСМД та його порушення Росією можуть призвести до нової гонки озброєнь, чим і скористається російський лідер, застерігає автор публікації.
Путін хоче позбутися обмежень, які на нього накладає угода 1987-го року, оскільки вона пов'язує лише США і Росію, а не Китай та Індію, яких Москва вважає конкурентами в регіоні, пояснює аналітик. Аби вирішити це питання на міжнародному рівні, Америка задіює НАТО, що можна вважати хорошим сигналом, впевнений Маршалл.
Читайте також: Ядерна програма Росії порушує домовленості: у НАТО готують контрзаходи
Раніше сайт "24" повідомляв, що у відповідь на рішення Путіна про скорочення дипмісій США в Росії уряд Америки зажадав, аби до 2 вересня припинили свою діяльність і консульство Росії в Сан-Франциско, а також два дипломатичних об'єкти Росії в Нью-Йорку і Вашингтоні.