УКР РУС
22 липня 2018, 13:55
5

Директор Миколаївського теруправління ДБР їздив на викраденому автомобілі – ЗМІ

Зовнішня комісія з відбору в Державне бюро розслідувань назвала переможцем прокурора ГПУ Олега Денегу, який оформив собі у власність викрадений автомобіль за підробленою довіреністю.

Цей факт вдалося виявити з рішення суду, пише "КП в Україні".

Авто з'явилося, авто зникло

Оголошення списку переможців на посади директорів територіальних управлінь Державного бюро розслідувань супроводжувалося гучним скандалом. Однак у деяких кандидатів є куди більш серйозні порушення, ніж проблема з правдивістю зазначених в декларації даних.

Як випливає з матеріалів аналізу кандидатів на керівні посади в Державне бюро розслідувань, проведеного членами Ради громадського контролю при ДБР, заступник начальника Департаменту Генеральної прокуратури України Олег Денега не тільки приховував об'єкт нерухомості, де проживав в 2014, 2015 року, 2016 2017 роках з метою не відображати витрати на оренду житла в Києві, а й оформив собі у власність вкрадене авто.

Зокрема, у членів РГК виникли сумніви, чому у переможця конкурсу на посаду директора Територіального управління ДБР в Миколаєві, прокурора Генеральної прокуратури Олега Денега в декларації за 2017 року раптово зникає автомобіль, яким він володів з 2014 року.

Так, Денега зазначив в деклараціях за 2015 і 2016 роки наявність у нього особисто у власності автомобіля Toyota Camry 2012 року, на який він придбав право власності 01.07.14. А в розділі 6 (цінне рухоме майно, транспортні засоби) в графі "вартість на дату придбання у власність, володіння або користування" вказав: "Невідомо".

Чому так сталося, вдалося дізнатися з рішення Саксаганського районного суду Кривого Рогу Дніпропетровської області від 20 лютого 2017 по справі № 214/6336/16-ц. Як випливає з нього, переможець конкурсу на посаду директора Територіального управління ДБР в Миколаєві Олег Денега оформив собі у власність викрадений автомобіль за підробленою довіреністю. За цим фактом було відкрито кримінальне провадження №12014040750001792.

Внаслідок виконання судового рішення цю машину у Денеги забрали і повернули у власність особи, яка мала на цей автомобіль законне право. Відповідно, і в декларації прокурора ГПУ авто "випарувалося".


Авто повернули громадянину який має на цей автомобіль законне право.

Де живуть прокурори

Також члени РГК проаналізували декларацію Олега Денеги і виявили, що він не показав, яким об'єктом користувався для проживання в Києві протягом 2014 року, 2015-го, 2016 і частково 2017 г. Це було зроблено навмисно з метою приховати реальні витрати на оренду житла в Києві.

Так, згідно з Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, Денега в деклараціях 2015 року, 2016 розділі 2.1 зазначив, що зареєстрований і проживає в місті Києві, проте в розділі 3 (об'єкти нерухомості) не вказав інформацію про об'єкт, місцезнаходження об'єкта, вартість на дату придбання і вартість із остаточної оцінки, а також інформацію про права на об'єкт.

Тільки в декларації за 2017 р Олег Денега зазначив, що з 18 травня 2017 отримав право користування (ордер на службову квартиру від Генеральної прокуратури) площею 128 кв. м.

Більш того, майно дружини Денега, яка не працює більш як 15 років і виховує чотирьох дітей, що знаходиться в місті Львів і Львівській області, а саме земельну ділянку 12 000 кв м, квартира 80 кв м, житловий будинок 472,20 кв м є в деклараціях 2015-го, 2016 2017 без зазначення вартості, хоча в договорах купівлі-продажу і оцінкою експертів, без яких не укладаються такі договори, вартість вказана.

Ще один цікавий момент полягає в тому, що Денега намагався оформити собі підвищену пенсію. Це незаконне рішення суду першої інстанції було скасовано Київським апеляційним адміністративним судом (рішення від 11.05.2017 у справі №752/20324/16-а.

Вся зазначена вище інформація відображена в Єдиному реєстрі декларацій і в Єдиному державному реєстрі судових рішень, тому членам РГК не складно було з нею ознайомитися. У зв'язку з цим виникає питання, чому з нею не ознайомилися члени зовнішньої відбіркової комісії в ГБР, адже факти порушень в наявності.

Наостанок зазначимо, що відповідно до ч. 2 ст. 58 Закону України "Про запобігання корупції" рішення про призначення або відмову в призначенні на посаду приймає керівник (в цьому випадку – директор ГБР Роман Труба).

У ч. 2 ст. 58 Закону України "Про запобігання корупції" чітко зазначено, що в разі встановлення за результатами спеціальної перевірки факту розбіжностей у поданих претендентом на посаду автобіографії та декларації, кандидату дається можливість протягом п'яти робочих днів надати письмове пояснення.

А в разі встановлення, що відомості не відповідають вимогам, керівник відмовляє в призначенні на посаду. Таким чином, стежимо, яке рішення прийме керівник ГБР.