Дистанційна діагностика - новий метод інноваційних технологій
Ця лікарня, на перший погляд, нічим не відрізняється від тисяч інших медзакладів у Франції.
Проте саме тут працює лікар Філіп Аребль, який разом з колегами розробив цей унікальний пристрій дистанційного ультразвукового сканування.
А це пацієнт Філіпа Аребля, він також перебуває у лікарні. Щоправда, відстань між лікарем і хворим - кілька сотень кілометрів. Асистент змащує провідниковим гелем тіло пацієнта. Як тільки вмикається сканер, лікар, попри чималу відстань, може самостійно обстежити пацієнта.
Технологію розробили разом зі спеціалістами з Європейської космічної агенції. Її мета - забезпечити якісною діагностикою навіть найвіддаленіші місця на планеті. Адже є регіони, куди дістатися можна лише повітрям, і для цього потрібно чимало часу. Інколи пацієнти змушені долати величезні відстані до лікарень, а потім виявляється, що у них якесь легке захворювання. У підсумку - втрата часу та коштів.
”До нас приїжджають люди з підозрами на серйозне захворювання. У більшості випадків діагноз не підтверджується, але ресурс витрачається. Тому ми подумали - а чому б не зробити цю діагностику на відстані?”, - каже фахівець з УЗД Філіп Арбель.
В свою чергу, Європейська космічна агенція зацікавлена, аби космонавти на орбіті почувалися захищеними, і у випадку непередбачуваної хвороби завжди можна було оглянути людину, навіть якщо вона в космосі. Особливо, якщо врахувати наміри людства про колонізацію інших планет.
”Ця технологія критично необхідна для нашої космічної програми. Колись людина все ж повинна ступити на поверхню Марса, а там лікарів точно не буде!”, - каже керівник проекту Дідьє Шмітт.
Для того, щоб людина досягнула Марса, потрібно приблизно рік. Якщо місія стартує, повернення назад вже не буде. Тому лікарям необхідно постійно бути на зв’язку з космонавтами, щоб миттєво відреагувати на якусь несподівану хворобу.
На землі нову технологію активно впроваджують на нафтових платформах у відкритому морі та суднах. Поки що обладнання далеке від досконалості, проте лікарі переконані - поки людина полетить на Марс, їм вдасться удосконалити свій винахід.