Діти, які пережили війну: як лікують психологічні травми
Неподалік міста Миронівка на Київщині табір для дітей прийняв понад сто школярів із міста Щастя. Тут вони проходять психологічну реабілітацію. Пісні, малюнки, екскурсії — все, щоб відволікти дітей від спогадів про війну.
Діти вигукують різноманітні кричалки — так їм стає веселіше. Далі їх чекають уроки, ігри та відпочинок. Тут понад сто дітлахів, тому вони розділені на невеликі групи.
Діти грають у шахи і у настільний теніс. Діти часто розповідають, що бачили на війні. Завдання вожатих у таборі — відволікти дітлахів від цих важких спогадів.
Читайте також: Історії переселенців. Життя спочатку
Бойові дії школярі згадують не тільки на словах, а й у малюнках. Війна та мир найпопулярніша тема на папері. Те що діти почали говорити і не замикаються у собі вже величезний прогрес — запевнив психолог.
Один іх хлопчиків на ім'я Стас, як ніхто інший відчув на собі війну. Бачив обстріли й смерті, тижнями ховався у підвалах. У таборі йому подобається. У рідне Щастя повертатися не хоче.
Однак, час перебування у таборі добігає кінця і через декілька днів діти повернуться додому на лінію фронту, у місто Щастя.
Автор сюжету — Едуард Крижанівський.