Диверсії на військових складах: як в Україні охороняють об'єкти критичної інфраструктури

14 жовтня 2018, 15:19
Читать новость на русском

Катастрофа у Ічні – четверта серйозна диверсія на військових складах за часів війни. Однак, ворог намагається вразити і інші стратегічні об'єкти. У травні впіймали диверсанта, який намагався підірвати електроопору на Рівненській АЕС. Цього тижня його засудили до семи з половиною років в'язниці.

У Рівному в кінці травня контррозвідка СБУ затримала диверсанта, коли той якраз встановлював вибуховий пристрій на одній з опор електростанції.

Читайте також: Вибухи під Ічнею продовжують тривати

"Він, вважаючи, що спілкується з представниками ФСБ Російської Федерації дав письмову згоду про добровільну співпрацю з агентами іноземних спецслужб. Також він повідомив, що готовий вчинити вибухи в одній з районних лікарень та взяти в заручники місцевого депутата", – сказала речниця СБУ в Рівненській області Інна Ілючок.


Рівненська АЕС

22-річного диверсанта засудили до 7,5 років в'язниці. До речі, за збігом обставин, кілька тижнів до затримання, на території АЕС правоохоронці провели антитерористичні навчання.

Це (антитерористичні навчання – 24) дає можливість виявити уразливі ділянки і локалізувати їх, а по друге, це співпраця між різними правоохоронними органами,
– відповіла Інна Ілючок.

Такі навчання відбуваються регулярно, тільки цього року їх провели вже 36 разів.

"Для небезпеки населення не такі страшні самі підриви на складах зброї, як наслідки, які за собою понесуть напади на об'єкти критичної інфраструктури, зокрема об'єкти енергетики та хімічної промисловості", – додав експерт з безпеки Василь Вовк.

Посилену охорону цих об'єктів здійснюють різні правоохоронні органи. Вони між собою координуються і щоразу вдосконалюють свої навички. Хоча вберегтися не завжди вдається. Диверсія на Рівненській АЕС була спробою дестабілізувати ситуацію в країні. Адже якби станція вибухнула, ми могли б мати другу зону відчуження.