Для збереження народжуваності кожна українка має народити 2 дитини

6 листопада 2011, 14:15
Читать новость на русском

У ніч на понеділок населення Землі перевищило позначку у 7 мільярдів. 12 років тому, коли народився 6-мільярдний землянин, ООН визначила, що ця подія відбулася в Сараєво. Цього разу визначити конкретне місце не змогли.

Тому офіційних щасливчиків, День народження яких відзначає весь світ, кілька. У російському Калінінграді пам'ятний сертифікат ООН вручили матері новонародженого Петра Ніколаєва.

В ООН пояснюють, відзнаки символічні і вручали їх у цілому світі. Сертифікати семимільярдного жителя Землі отримали ще двоє новонароджених росіян, по одному малюку з Індонезії та Філіппін.

“Я цього не очікувала. Це стало для мене несподіванкою”, - сказала мати новонародженої Камілле Галура.

Фонд народонаселення ООН в Індонезії з нагоди народження семимільярдного жителя планети розпочав кампанію, що має на меті ознайомити людей із загрозами неконтрольованого зростання кількості людей.

“Наша країна змогла значно зменшити приріст населення. Втім, кількість людей і надалі збільшується. Хоча нині ця проблема не стоїть у нас так гостро, як в інших країнах, ми мусимо звернути особливу увагу на дотримання прав кожного індонезійця та індонезійки, аби вони мали доступ до інформації про планування сім’ї та сексуальне здоров’я”, - сказав представник Фонду народонаселення ООН в Індонезії Жозе Ферраріс.

За даними ООН, населення Землі з 6 до 7 мільярдів збільшилось усього за 13 років. Здебільшого, за рахунок африканських країн.

“З одного боку, така рекордна кількість населення на планеті демонструє успішність цивілізації - люди проживають довге і здорове життя. А з іншого боку - таке перенаселення може “не витримати кулька”, на якій живуть земляни. Адже, за прогнозами експертів, якщо темпи народжуваності на Африканському континенті не знизяться, то вже у ХХІІ столітті на планеті Земля проживатиме 15 мільярдів осіб”, - каже журналіст Ольга Кучер.

І для цих 15 мільярдів найгострішою буде продовольча проблема, адже вже зараз на планеті голодує кожний сьомий мешканець.

“До останнього часу зростання населення супроводжувалося достатньо потужним технічним прогресом, що дозволяло використання ресурсів, що дозволяло покращувати врожайність, порівняно з тою, якою вона була 30, 40, 50 років тому. Але тут треба розуміти, що потенціал - він не безмежний, тому, очевидно, що є раціональна межа, і якщо людство через цю межу переступить, то це навантаження на планету стане аж надто великим”, - вважає генеральний директор Асоціації українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа.

В ООН запевняють - світ вступить у нову фазу активного розвитку після появи семимільярдного жителя. Не оминуть зміни і Україну, де, на відміну від світової тенденції, населення навпаки - стрімко скорочується. Щороку на 700 тисяч осіб.

“Для того, щоб зберегти ту кількість населення, яка на сьогодні є, і при тому рівні смертності, який ми маємо, то, безумовно, на сьогодні кожна жінка має народити щонайменше 2–4 дитини упродовж свого життя. Це в такому випадку дозволить зберегти постійну кількість населення - у розмірі 46 млн.”, - сказала заступник голови Державної служби статистики України Наталія Власенко.

“Територія України уже утримувала 50 мільйонів чисельність населення, тобто, вона може прогодувати і більше, і якщо є перенаселені регіони, то вони, звісно, будуть роз’їжджатися, тому що не будуть же всі жити в долині річки Хуанхе”, - каже науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Павло Шевчук.

Якщо ситуація з народжуваністю в Україні не зміниться, через якийсь час українці взагалі зникнуть з мапи світу, як і більшість інших народів. Їх місце займуть більш плодовиті.

“Переселенці ні в Європу, ні в Сполучені Штати Америки - пригадайте латиноамериканців і англосаксів - переселенці не асимілюються, вони створюють своєрідні анклави. В цьому велика проблема. Чому ці політичні рішення зараз і у Франції, і у Німеччині пов’язані саме з тим, що мігранти не асимілюються - вони створюють своєрідні анклави, по суті, заселяють”, - каже доцент історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Олег Божко.

За даними вчених, за 10 тисяч років більшість народів, які зараз живуть на планеті вимруть. А типовий землянин буде виглядати як сучасний африканець чи араб. При цьому кількість населення і надалі зростатиме.