Дмитра Суса звинуватили у розпалюванні війни між Генпрокуратурою і НАБУ

12 грудня 2017, 15:46
Читать новость на русском

Колишній заступник керівника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України Дмитро Сус спровокував протистояння між Генпрокуратурою і Національним антикорупційним бюро України (НАБУ).

Він особисто керував психологічними тортурами 2 співробітників НАБУ, затриманих у серпні 2017 року, під час виконання службових обов'язків.

Про це йдеться у матеріалі видання "РБК–Україна" під заголовком: "Криза довіри: як Дмитро Сус вплинув на протистояння між правоохоронними органами", передають Українські Новини.

Журналіст Олег Зінченко констатує, що міжвідомчу війну Генпрокуратури з НАБУ, 12 серпня 2016 року, спровокував саме колишній заступник керівника департаменту ГПУ Дмитро Сус.

"На вулиці Симона Петлюри у центрі Києва співробітники ГПУ виявили стаціонарний пункт стеження за собою оперативників НАБУ. Слідчі дії останніх за місцем інциденту відбувалися за рішенням суду. НАБУ розслідувало можливі факти корупції у так званому "департаменті Кононенко-Грановського" (департамент ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки). Тоді "прокурорські" затримали 2 "технарів" НАБУ та півдоби утримували їх у підвалі ГПУ, де здійснювали психологічний тиск та погрожували фізичною ліквідацією. Керував процесом особисто тодішній заступник керівника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Дмитро Сус, який був присутній на нічних допитах, сам допитував та особисто возив затриманих вулицями нічного Києва на своєму авто", – написав журналіст.

До працівників антикорупційного бюро застосовували психологічні тортури, приставляли ніж до горла та погрожували вбивством. Випустили з катівні лише уранці.

26 липня цього року Дмитро Сус був затриманий детективами НАБУ в аеропорту "Бориспіль". Зараз йому інкримінують ст. 191 (привласнення, розтрата або заволодіння майном через зловживання службовим становищем) та ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України,
– інформує Зінченко.

ГПУ передала НАБУ матеріали щодо розкрадання Сусом 400 тис. гривень, незаконному збуті конфіскованих гральних автоматів, подачі недостовірних даних у декларації про доходи та інших злочинах.

"Звичайно, ідейні та безпринципні "борці за грошові знаки" потрібні будь-якій системі, якщо вона базується на принципах беззаконня та безкарності, адже вони виконають і навіть перевиконають будь-який наказ чи доручення незалежно від його законності. Але чи такою має бути нова правоохоронна система нашої країни?" – резюмував автор.

Як повідомляли Українські Новини, 9 листопада Дмитро Сус заявив, що Генпрокуратура брала участь у фабрикування справ проти депутата Ради Рибалки.