Дніпропетровці скаржаться на низьку якість питної води

28 квітня 2011, 21:08
Читать новость на русском

5 гривень за кубометр такої води - віддавати шкода, - каже жителька Дніпропетровська Інна Рухер.

Висока ціна не відповідає якості. У "Міськводоканалі" підтверджують: зношеність систем – 80%. Фільтрують воду на станціях всього у 2 етапи, для порівняння - у розвинутих країнах питна вода проходить 8 етапів очищення. Від очисних споруд до кранів споживачів вода тече по зношених зелених трубах. Під час такої подорожі вона забруднюється бактеріями, які не бояться навіть хлору.

“Дезінфекція хлором звільняє і дезактивує бактеріологічні чинники у воді, але віруси не вбиває. Вода,навіть після її якісної підготовки,очистки, то якщо мережа зношена, то може виникнути повторне забруднення питної води”, - каже головний санітарний лікар Дніпропетровської області Валерій Капшук.

Кип’ятити таку воду в жодному разі не можна, кажуть експерти, бо вона стає токсичною.

“Коли ви кип’ятите, в чайнику в вас – реактор: органіка та хлор. Утворюються канцерогенні речовини, що містять хлор. Вода – так, згинуть бактерії, але при цьому вона стане токсичною. Коли ми проводили аналізи та кип’ятили воду 2 хвилини, 5 хвилин, 10 – вона все гіршою робилася за своїми якостями”, - каже голова громадського руху "За право громадян на екологічну безпеку" Володимир Гончаренко.

У водоканалі визнають - допомогло б опромінення ультрафіолетом, але такого устаткування в Дніпропетровську - немає. Тож комунальникам залишається лише мріяти про сучасні технології.

“Це застосування сірчаної кислоти, те чого в нас немає, це використання активованого вугілля, порошкоподібного, яке сприяє під час паводків, коли збільшуються забруднення, воно забирає та очищає воду. Застосування соди. Практично ця технологія дає 100% гарантію, що яким Дніпро брудним не був, але ми зможемо очистити воду до якості питної”, - каже головний технолог міського КП "Дніпроводоканал" Сергій Поляков.

На ремонт потрібно 400 мільйонів гривень. Поки ж у комунальників є лише 30 мільйонів. За ці гроші хочуть поміняти фільтри на сімох насосних станціях, які закачують воду з Дніпра. А на те, що залишиться - планують впровадити нові схеми очищення води.