До 2011 р. столиці обіцяють новий генплан розвитку

6 липня 2010, 08:26

Вже спочатку наступного року Київ матиме новий генеральний план розвитку.

У Київській міській державній адміністрації кажуть, завдання є першочерговим, адже кількість мешканців столиці невпинно збільшується, тож необхідно знаходити нові території для будівництва. Згідно з новою концепцією, передбачається збільшення житлового фонду міста на половину.

Обмежити і чітко регламентувати висотність забудови, щільність забудови, функціональне призначення майбутніх будинків і споруд у центральній планувальній зоні, регламентувати відсоток та кількість зелених насаджень у центральній частині міста Києва, - каже Сергій Броневицький з Головного управління містобудування, архітектури і дизайну КМДА.

Натомість самі кияни такі заяви називають утопічними. Кажуть, неозброєним оком видно, що попри нібито заборони, лише деякі будівництва у центрі Києва призупинилися.

″Я розумію, що зміни невідворотні, життя змінюється, повинно все розвиватись, будуватись, але воно повинно бути так, як наприклад, у Естонії, Латвії, де є старе місто і є якісь нові квартали, які будуються. Те, що робиться в Києві - тут нема планів, тут є бабло″, - каже киянин Олександр.

Ніби на підтвердження слів містян біля Поштової Площі розпочалося чергове будівництво. Замість шматочка зелених насаджень вже скоро тут з’явиться чергове "готельно-архітектурне диво". Будова остаточно поховає за собою одну з візитівок Києва - міський Фунікулер.

Не менш ласими виявилися і схили поблизу вулиці Грушевського, де вже почалося зведення фундаментів другої черги 11-типоверхівки. Оптимізму будівельників геологи не розділяють. Кажуть - правий схил Дніпра - зсувонебезпечна територія.

″Гідродинамічні і динамічні умови на правому березі, особливо це схилові - є надзвичайно складними. Тому по великому рахунку цього треба уникати і залишити ці умови для природного і рекреаційного відпочинку, а житлові масиви будувати на більш стійких, геологічно твердих основах″, - каже кандидат геологічних наук НАН України Антон Мичак.

Через самодіяльність із хаотичною забудовою в центрі, кажуть експерти, вже скоро Київ може поповнити сумний перелік міст, що були виключені зі списку об’єктів всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Як це вже сталося, до прикладу, з Дрезденом.