Донеччину обрали для експерименту з реалізації адмінреформи
Як житиме країна після адміністративно-територіальної реформи, хочуть вже зараз дізнатися на прикладі Донецької області. Нові законодавчі норми вирішили відпрацювати в окремому регіоні в якості експерименту.
“Ми це робимо для того, щоб на території всієї України нарешті, все таки, провели реформу, але при цьому не забули - основний принцип місцевого самоврядування полягає в тому, що без нас нічого не треба робити для нас. І другий момент це те, що не можна забувати в ході будь-якої реформи, що ми це робимо для людей, для громадян. Я думаю, що на сьогоднішній день територіальні громади, не тільки Донецької області, а й всієї України, вже готові навчитися керувати самостійно”, - каже радник голови Донецької облдержадміністрації Ольга Маштакова.
Подібний експеримент вже проводився, щоправда в менших масштабах - на Київщині в межах Ірпінського регіону ще на початку 2000 р.
“Не вдалося домовитись керівникам органів місцевого самоврядування між собою щодо розмежування повноважень, між містом і селищем, не було порозуміння щодо можливості об`єднання територіальних громад”, - згадує експерт програми Ради Європи з підтримки реформ самоврядування Микола Пухтинський.
Головною проблемою Ірпінського експерименту стала відсутність грошей для його реалізації. Адже держава мала дати регіону не тільки більше повноважень, але й коштів, залишаючи, наприклад, у місцевому бюджеті деякі податки та збори, які раніше надходили у розпорядження загальнодержавного кошторису. Скільки ж грошей держава залишить у розпорядженні донеччан, вирішать під час переговорів з центральними органами влади. Область готова розпочати експеримент вже наступного року.