Соцдопомога українцям у Європі: Зеленський хотів би, щоб гроші надходили у бюджет України
Володимир Зеленський зазначив, що хотів би, щоб гроші, які надають різні держави як соціальну допомогу українським біженцям, надавали безпосередньо у бюджет України. А наша держава вже перерозподілила б ці кошти.
Про це президент розповів в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD. Зеленський наголосив, що таким чином гроші на соцдопомогу біженцям підтримували б українську економіку, інформує 24 Канал.
Цікаво Не обов'язково служитимуть: Зеленський пояснив необхідність повернути чоловіків з-за кордону
Зеленський пояснив думку про виділення соцдопомоги біженцям
На питання журналістки про те, чи варто Німеччині скорочувати соцдопомогу чоловікам призовного віку, які виїхали з України, щоб зекономленими грошима продовжувати підтримувати Україну, Зеленський відповів, що є важливий момент.
Наприклад, якась людина виїхала і перебуває закордоном і отримує підтримку від Німеччини. І ми дякуємо за те, що ви підтримуєте наших громадян. Але буває так, що ця людина отримує підтримку і від вас, і від нас,
– наголосив президент.
Тому він зауважив, що краще було б якби Німеччина підтримувала українців, даючи гроші в бюджет України. А вже потім наша держава перерозподіляла б ці гроші в залежності, де перебуває конкретна людина.
Зеленський також пояснив, що частина коштів України лишилась у Європі, адже коли наші люди тікали від війни, то вивозили гроші. А всі кошти, які йшли на підтримку українців, залишались закордоном і в економіці тієї чи іншої держави.
"Немає в мене ніяких питань (до залишення грошей України в Європі – 24 Канал). Просто хотів би, щоб ми звернули на це увагу. Коли весь світ каже про фінансову підтримку українців, то я хотів би звернути увагу, де залишається більшість цих грошей", − пояснив Зеленський.
Попри це, глава держави зазначив, що рішення, чи підтримувати українців, є особистим рішення німців і самої Німеччини.
Зеленський попросив не узагальнювати всіх українських біженців
Президент наголосив, що в питанні українських біженців у Європі, зокрема чоловіків, є дуже багато різних деталей і причин, через які могли поїхати ці люди. Так, є законодавчі причини й можливості поїхати, є люди немобілізаційного віку, є ті, хто виїхав раніше, а є студенти.
Водночас Зеленський додав, що дуже вдячний тим українцям, які повертаються додому, працюють, платять податки. Адже таким чином підіймають економіку нашої держави і допомагають ЗСУ.
Наостанок глава держави сказав, що канцлер Німеччини Олаф Шольц "не може когось брати й повертати в Україну" або ж "виштовхнути зі своєї країни". Тому навіть стосовно порушників Україна повинна діяти згідно з законом.