Дослідження: Президент виконав 6 з 29 обіцянок
Всього 6 з 29-ти - Президент України вкотре довів що "обіцяного 3 роки чекають". Передвиборчі "золоті гори" від Віктора Януковича так і не спіткали українців.
Дмитро Ільченко пішов далі простих нарікань на бездіяльність влади - і подав до суду на Президента.
“Він обіцяв з 1 січня 2011 року зниження ПДВ до 17%, також будуть запроваджені податкові канікули для малого бізнесу на 5 років і введено контрактну армію з 1 січня 2011 року - як ми всі знаємо, ці обіцянки виконані не були жодним чином”, - сказав позивач Дмитро Ільченко.
Позивач наполягав на тому, що ці речі - на відміну від збільшення населення країни з 46 до 50 мільйонів - Президенту втілити до снаги. Проте позов Вищий адмінсуд відхилив. Мовляв, обіцяти - не обов’язково виконувати.
“Суд нам вказує на те, що єдиною метою передвиборної програми Президент є формування волі виборців. Суд також вказує, що Президент має право, але не зобов’язаний виконувати свою програму”, - каже Дмитро Ільченко.
Рішення ВАСУ оскарженню не підлягає, кажуть правники. Подібні позови - не рідкість. Раніше, для прикладу, харків’яни позивалися за невиконання обіцянок з тодішнім мером Добкіним.
Виборцям також відмовили. Юристи пояснюють - не в тій країні живемо, щоб суд міг вплинути на високопосадовців.
“В багатьох державах є або інститут відкликання посадових осіб, які є обраними, або інститут вотуму довіри чи вотуму недовіри - тут має більшу вагу суспільний резонанс, і суд цілком обґрунтовано визначив, що особа не довела конкретного порушення її прав, а звертатися до суду з позовом від імені всього народу чи громади одна конкретна особа не вповноважена”, - сказав юрист Костянтин Пільков.
У експертній спільноті вже охрестили позов Дмитра Ільченка “політичним піаром”. Адже не секрет, що позивач є помічником депутата з опозиційного БЮТу.
“Ну це маячня, піар. Найраціональнішим суддею діяльності політиків - політичної діяльності, якщо вони не порушили закон, якщо не зробили кримінальні злочини або злочини перед державою - є суд виборців, і електоральне покарання - найоптимальніше покарання політиків”, - каже політолог Вадим Карасьов.
А відтак, у чинного Президента Януковича ще є час виконати свої обіцянки. Інакше електоральне покарання чекатиме його - у 2015-му - в рік нових президентських виборів в Україні.