Другий рік Януковича: "Заляпане" обличчя і чималі зміни у виконавчій владі

26 лютого 2012, 15:00
Читать новость на русском

Нові закони та міграція міністрів.

Наприкінці минулого року Президент України хотів навести порядок у Кабміні. Якщо тоді це були плани, то на початку 2012 року Віктор Янукович почав втілювати їх в життя. Міністри йшли самі або за вказівкою Президента пересідали з одного крісла на інше.
——————— Листопад ———————
Про незадовільну роботу виконавчої влади Віктор Янукович почав говорити на початку листопада. Через невиконання заявлених ним пріоритетів говорив, що міністри виявилася недостатньо готовими до проведення реформ.
Президент закликав чиновників розповідати людям, що пільги скорочуватись не будуть, а будуть вдосконалюватись для того, щоб підвищити захист людей, адже саме така політика цієї влади. Відтак він пообіцяв, що пільги для чорнобильців настуного року підвищать на 25%.
Самі чорнобильці не бачили "покращення життя". 1 листопада вони вийшли на протести біля Верховної Ради, знесли паркан, прорвали живий щит зі співробітників "Беркуту" та підійшли впритул до будівлі парламенту. Протести людей Янукович назвав такими, що спрямовані на зрив фінансової та політичної стабільності в Україні.

2 листопада Президент звільнив голову Львівської ОДА Михайла Цимбалюка і призначив на його місце екс-гендиректора "Укрзалізниці" Михайла Костюка. Голову Запорізької ОДА Бориса Петрова звільнив і призначив народного депутата від Партії регіонів Олександра Пеклушенка.
У листопаді на місце Могильова (міністра внутрішніх справ) призначили Віталія Захарченка. Самого Могильова призначив Президент на посаду прем’єр-міністра Автономної Республіки Крим.
Також у листопаді глава держави пообіцяв підвищити студентські стипендії до рівня прожиткового мінімуму вже у 2012 році.
Публічно Янукович заявив, що Юлії Тимошенко нададуть медичну допомогу за межами СІЗО. Так і зробили. Її обстежити в одній із київських медичних установ.

26 листопада Віктору Януковичу вдруге вдалось зібрати усіх чотирьох президентів України за роки її незалежності. Зустріч відбулась не у шатному кабінеті, а на території національного музею "Меморіал пам’яті жертв голодоморів" в Києві.
Місяць у Президента закінчився поїздкою до святих місць у Ізраїлі.
——————— Грудень ———————

1 грудня Віктор Янукович звернувся з вітальним словом до українців з нагоди 20-річчя проведення Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України.

"Два десятиліття тому ми консолідувалися навколо ідеї української державності. Виступили як згуртований народ, що прагне творити власну долю у власному домі. Сьогодні, як і тоді, ми повинні бути єдині в наших прагненнях та діях", – сказав Янукович.

У грудня з’явилось перше дослідження Київського міжнародного інституту соціології, що рейтинг Януковича за рік впав на 18% і, якби президентські вибори відбулись зараз, то за теперішнього главу держави проголосували б 11,8% українців.

Протести чорнобильців у Донецьку не вчухали. Президент закликав їх сісти за стіл переговорів, щоправда сам на переговорах не був, а прислав до них губернатора Донецької обладміністрації Андрія Шишацького. Переговорні процеси цим не закінчились. Чорнобильці з різних регіонів свої вимоги писали у відкритих листах Президенту.

8 грудня Віктор Янукович підписав Закон "Про вибори народних депутатів України", який Верховна Рада ухвалила 17 листопада.

Того ж дня, але у Дніпропетровську на засіданні Ради регіонів за участі Президента, близько 50 журналістів отримали у подарунок iPod’и, щоб переглянути бета-версію презентації можливостей Дніпроперовської області.

У грудні Гельсінська спілка з прав людини нагородила Гаранта Конституції антипремією "Будяк року", причому Янукович "переміг" одразу у двох номінаціях.

13 грудня Янукович підписав закон про декриміналізацію економічних злочинів, щоправда, без статті Тимошенко.

Наприкінці грудня глава держави дав велику прес-конференцію, на якій повідомив, що "має дуже мало часу для насолоди". Відповідь на запитання журналіста Мустафи Найема розсмішила всіх, та встигла набрати близько 300 тисяч переглядів у YouTube.

Янукович підписав закон, що збільшує вік держслужбовців та дипломатів до 65 років, який напередодні зареєстрував Микола Азаров.

——————— Січень ———————

З початком нового року почастішала атака на привітання Віктора Януковича у різних містах України. За його пофарбоване обличчя навіть відкривали справи. Також портрет схожого на Януковича, намалювали на стіні в Маямі. Він став частиною композиції флора України.

У середині січня Президент ветував Митний кодекс, ухвалений парламентом 3 листопада 2011 року, і вніс свої пропозиції щодо його доопрацювання.

18 січня стало відомо, що керівник Мінфіну Федір Ярошенко звернувся до Віктора Януковича з проханням звільнити його з посади за власним бажанням. Глава держави прийняв заяву про відставку. Натомість новим міністром призначив Валерія Хорошковського.

25 січня Віктор Янукович полетів у Давос на Світовий економічний форум. Провів кілька зустрічей із інвесторами та президентами кількох інших країн, виступив з "енергетичною" промовою.

Чимале обурення у громадськості викликало повідомлення про закриття файлообмінника Ex.ua. Розгнівані інтернет-активісти виходили на протест, а потім почали атакувати сайти влади. Перепало МВС, Кабінету міністрів, Партії регіонів та сайту Президенту України.

——————— Лютий ———————

З початку нового місяця Президент призначив новим очільником Служби безпеки України Ігоря Калініна, замість Валерія Хорошковського.

Президент, 7 лютого, побував на відкритті 10-ї сесії шостого скликання. Там за словами його представника у Верховній Раді Юрія Мірошниченка Віктор Янукович показав опозиції свою шляхетність. Нагадаємо, депутати від фракції "БЮТ-Батьківщина" традиційно накрили свої місця полотном із зображенням Юлії Тимошенко. Також розгорнули гасла "Ні політичним репресіям!", "Україні — волю" і скандували протягом всього виступу Януковича.

8 лютого Президент звільнив Михайла Єжеля, а на його місце призначив Дмитра Саламатіна. Пізніше він дав ще одну обіцянку, що у 2012 році збільшить фінансування армії.

В Управлінні держохорони України також призначили нового начальника — Сергія Кулика.

Вікторя Янукович запропонував відхилити закон про введення біометричних паспортів в Україні. Його пропозицію підтримали у Верховній Раді. 304 народних депутати проголосували проти.

14 лютого Президент звільнив першого віце-прем’єр-міністра — міністра економічного розвитку і торгівлі Андрія Клюєва із займаної посади і призначив Секретарем Ради національної безпеки і оборони України. Натомість Раїсу Богатирьову призначив міністром охорони здоров’я, звільнивши Олександра Аніщенка.

Несподівана витівка чекала на Президента від ветеранів війни в Афганістані. Вони обернулись до нього задом під час церемонії покладання вінків до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам. Таким чином ветерани висловили протест проти політики Президента.

До 25 лютого Президент ще не визначився з посадами на пост міністра фінансів та міністра економічного розвитку. Неодноразово повідомлялось, що на них претендують Петро Порошенко, Юрій Колобов та ще два кандидати, імена яких Президент не назвав.