Дуб Грюневальда став національним деревом України

2 вересня 2010, 19:13

Кольорові стрічки та білі бантики. У найстарішого київського дуба свято - він став національним деревом.

Разом з ним відповідний статус отримали ще 17 старожилів по всій Україні. Тепер ці дерева навідуватимуть державні інспекції.

”Якщо потрібно лікувати - значить лікувати. Ви ж подивіться всі дуби - 700 років, тисячу років - вони всі розбиті”, - каже перший заступник начальника держслужби заповідними справами Мінприроди Микола Стеценко.

Не дали загинути дубу Грюневальда у Київському еколого-культурному центрі. Його лікуванням фахівці займались минулоріч.

”Ми поставили пломбу на частину, яка гниє. Ми бачимо, що ліва частина дерева, вона зафіксована. Якщо б вона не була зафіксована – під дією урагану обламалась би. Зробили загороду і сіткою зробили велике дупло”, - каже директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Щоправда частка державних грошей в "омолодженні" дуба, як і 30-ти інших полікованих центром дерев, дорівнює нулю. Тепер після отримання звання національного його офіційно охоронятиме міністерство природи, а насправді - долею дерева перейматимуться у санаторії.

”Щоб не було ні в якому разі сміття поряд, окурків. Щоб себе люди правильно вели, якщо треба ми запрошуємо з ботанічного саду людей, спеціалістів. вони підтримують. Де як-то кажуть підбілити треба, підпорки поставити. Це щоденна праця”, - каже головний лікар санаторію "Жовтневий" Олександр Володимиров.

За належного догляду київський дуб може стати 18 деревом України, яке доживе до тисячі років. У Мінекології йому пророкують ще щонайменше 200 років життя. Суперників у велетня не так вже й багато, адже загалом в Україні під державною охороною перебуває лише 2,5 тисячі дерев-старожилів. До прикладу, у Польщі на національному рівні піклуються про понад 50 тисяч подібних дерев.