Два роки із початку переслідувань Автомайдану: чи покарані винні
Минуло два роки з початку масового переслідування "атомайданівців". Однак жоден із "ДАІвців", які тоді написали сотні фальшивих рапортів і протоколів проти активістів, так і не покараний.
29 грудня 2013 року — Автомайдан разом із мітингувальниками вирушив до Межигір'я. Тодішню президентську резиденцію оточили бійці спецпідрозділів, дорогу заблоковували вантажівками та машинами ДАІ. Колона так і не прорвалась до маєтку Януковича.
"ДАІшники" тоді фотографували номерні знаки машин. Нікого не зупиняли. Однак потім склали на водіїв понад тисячу фальшивих рапортів і протоколів. Понад 200 водіїв позбулися прав. Багато хто — і машин. Їх масово підпалювали.
Машина Олега Криштопи теж згоріла. Тоді адреси "автомайданівців" із номерами автівок потрапили в інтернет. Олег знав про це і залишив машину під вікнами, щоб бачити її.
Моє авто підпалили — машина горіла так, що неможливо було нічого врятувати. Люди, які здійснили підпал, знали, куди треба йти. Вочевидь, база даних була "злита" ДАІ,
— розповів Олег Криштопа.
Підозрюваного у підпалі затримали вже зранку. А ось "ДАІшника" не покарали й досі. Цікаво, що Олег навіть не знав, що його справу розглядав суд.
Виявилось, що мене було заочно засуджено до адмінштрафу. Потім заочно апеляційним судом мене амністували,
— пояснив активіст.
"Автомайданівці" теж подали до суду. Більше 40 обвинувальних актів — на працівників державтоінспекції та суддів. У результаті — 5 виправдальних вироків та жодного покараного.
Адвокат "автомайданівців" Роман Маселко каже: деякі із тодішніх інспекторів зізналися, що діяли за вказівками керівництва. А колишня голова Оболонського суду Києва засвідчила, що інструкції отримувала безспосередньо з Адміністрації Януковича. Однак розслідування так і не доведені до кінця.
У Генеральній прокуратурі кажуть, що винні не тільки слідчі, але і їхні безпосередні керівники.
Для цього є начальник слідчого управління, для цього є заступник генпрокурора, відповідальний за слідство. Вони повинні вплинути , вони повинні забезпечити в рамках своєї компетенції ефективність цієї роботи,
— прокоментував процес заступник генерального прокурора України Віталій Касько.
Умисне затягування у справах "автомайданівців" бачить і голова комітету із протидії корупції Єгор Соболєв. Каже: риба гниє з голови.
Тим часом у справі Олега вже є підозрюваний інспектор. Наступне засідання суду призначено на 3 лютого.
Читайте також: ГПУ має докази проти керівника екс-беркутівців, які вбивали майданівців