Двоє художників-мандрівників з України вразили весь світ

15 вересня 2015, 18:31
Читать новость на русском

Торговий центр в США, закинутий будинок в Індії, спальний район десь в західній Австралії. Ніхто не знає, де наступного тижня опиняться ці хлопці. Володимир Манжос та Олексій Бордусов незвичні художники.

Їм не потрібні мольберти і полотна. Тут масштаби значно крутіші – гігантські стіни, підйомні платформи і літри фарби. Вже 10 років український стріт-арт-дует Interesni Kazki наповнює світ яскравими фарбами і філософськими сюжетами. Хтось у них помічає вплив химерного Франца Кафки, інші вказують на схожість з картинами Сальвадора Далі.

Самі ж хлопці у мистецькі дискусії не влазять. Спочатку взагалі вигадали для своїх робіт власні терміни. Графіті – це сюрреалістична параноя, а персонажі — не більш ніж штрихи. Зізнаються, в кожній роботі 60 % імпровізації. В кінці самі дивуються результату і тому змісту, який зашифрували.

Хлопці зустрілись у школі графіті. Придивлялись один до одного, а потім вирішили попрацювати разом. Малювати шрифти більше не хотілось, натхненням стали графітчики з Бразилії. Власний стиль відшліфовували на бетонних стінах на набережній Дніпра чи закинутих будинках Києва.

Читайте також: Українець став одним з трьох людей у світі, що переплив два океани на човні

Зараз дует вносять у перелік топ-25 кращих графітчиків світу і наперебій запрошують на фестивалі. Робіт вже так багато, що навіть в індійському місті на березі океану можете наткнутись на лелеку з українським прапором, або в Маямі побачити дивних, таких впізнаваних для нас героїв.

Графіті Аека та Вована коштують десятки тисяч доларів, але в Україні вони малюють і для душі. Хлопці часто дарують свої творіння рідному місту. Оживляють стіни дитячих садків, лікарні або навіть старі ворота Лаври. Мета проста – додати киянам натхнення.

У їхніх картинах ніколи не знайдете очевидного змісту. Це навмисно. Українці змішують сюрреалістичні картини з символізмом, так, щоб кожен зрозумів по-своєму. Бо їхнє мистецтво – це свобода. І такої ж свободи думок вони очікують від кожного перехожого.

Нехай весь світ побачить твої ідеї.