Джеремі Лін - перший тайванець в НБА
Можна з упевненістю сказати, що коли на голову раптово падає сніг, це недобре. Коли ж так само раптово навалюється слава, є чимало плюсів та мінусів, і тут ще варто розібратися чого більше.
На початку 2012 року запитання хто такий Джеремі Лін можна було порівняти з "хто вбив кенеді?" чи "чому вимерли динозаври?". Вже в лютому воно стало в один ряд із питаннями на кшталт "а чи знаєте Ви, що земля кругла?", або "коли настає Новий рік?".
Син емігрантів з Тайваню мав хороші оцінки у школі і навіть був редактором дитячої газети. Вступаючи ж в один із найкращих університетів планети – “Гарвард”, навряд чи думаєш про кар’єру атлета, адже там навіть немає спортивної стипендії, на першому місці навчання.
Яка не яка баскетбольна команда у “Гарварді” все ж була і Лін зумів стати її лідером. Однак, випустившись зі ступенем економіста і потрапивши на драфт НБА, виявився непотрібним жодній із команд найсильнішої ліги світу.
Невеличка шпарина у НБА все ж залишалася - це літня ліга. Там селекціонери переглядають баскетболістів у тренувальних матчах. Джеремі впав у око кільком менеджерам і зумів таки підписати контракт із “Голден Стейт Воріорс”.
Тож Лін став першим з 1954 року випускником “Гарварда”, який потрапив у асоціацію, а ще - першим в історії американським гравцем ліги із тайванським походженням.
Не дивно, що Лін миттю перетворився у героя азійської діаспори, однак нагода побачити його в дії фанам випадала не так і часто, адже у “Голден Стейт” він отримував дуже мало ігрового часу.
Влітку ж 2011-го Джеремі взагалі обміняли у “Х’юстон”, де він, втім, теж не прижився, провівши всього два передсезонні матчі.
23-річний баскетболіст уже був готовий шукати кращої долі десь за океаном, однак буквально перед початком сезону негарантований контракт із ним таки підписали “Нью-Йорк Нікс”.
Добряче погрівши лавку, Лін через травми кількох основних гравців отримав нагоду зіграти в матчі проти “Нью-Джерсі” аж 35 хвилин - найбільше на ту мить свої нетривалої кар’єри. Набрав Джеремі у тій грі 25 очок.
“Раз в рік і палка стріляє” - скажуть скептики. Фахівці ж дочекаються наступного матчу проти “Юти” - 28 очок, і ще одного з “Вашингтоном” - перший в кар’єрі дабл-дабл, 23 бали і 10 передач.
Три вдалі поєдинки змусили баскетбольну спільноту говорити про Ліна. Наступний матч “Нью-Йорк” грав проти “Лос-Анджелес Лейкерс”, і на питання, що Ви можете сказати про Джеремі Ліна, жива легенда “озерників” і ліги загалом Кобі Браянт відповість: я чув що десь є такий баскетболіст. Цей баскетболіст, до слова, набрав у тій грі 38 очок, привів свою команду до перемоги і залишив “чорну мамбу” “з носом”.
Нині, якщо у пошуковику Google ввести “Кобі Браянт” чи “Леброн Джеймс”, Ви отримаєте приблизно 49 мільйонів згадувань, напишіть Джеремі Лін і побачити у 5,5 разів більше результатів пошуку.
За місяць продаж спортивної атрибутики з іменем гравця виріс на 3 тисячі відсотків. Його бренд обігнав за популярністю у світі і Браянта, і Джеймса. Обидва, до слова, наперебій тепер хвалять новоспечену зірку. Зрештою, як і всі інші. Обійти тему Джеремі Ліна у США зараз просто неможливо. Своє захоплення грою баскетболіста висловив навіть Барак Обама.
Лін, начебто, і не робить нічого особливого на майданчику. Кидок у нього кульгає, фізичні дані далеко не найкращі. Однак ті, хто скаже, що слава звалилася на Ліна лише тому, що він азійського походження, кривитимуть душею. Цей хлопець працює над собою щодня і щогодини, він зумів підійняти на ноги зірковий, але незіграний колектив. І якщо “Нью-Йорк Нікс” найближчим часом вдасться впритул підібратися до вершини НБА, то найбільша заслуга у цьому буде саме Джеремі Ліна.