Шість аргументів чому варто вести сімейний бюджет

14 лютого 2021, 08:26
Читать новость на русском

Витрати невіддільна частина нашого життя. Проте, ведучи сімейний бюджет можливо не лише мінімізувати спільні витрати, але й заощадити сімейні кошти. Шість переконливих аргументів – далі у матеріалі.

1. Ви показуєте приклад

Один з найголовніших аргументів на користь ведення сімейного бюджету це те, що ви таким чином показуєте хороший приклад своїм дітям. Адже діти часто переймають у своїх батьків навіть дрібні звички. До прикладу, у магазині ви придбали дорогу річ, що нині вам не по кишені та й в принципі не досить потрібна. Якщо ваша дитина була поряд, то вочевидь запам’ятала таку модель поведінки й у майбутньому буде підвладна такому ж способу мислення.

Цікаво Як заощаджують багатії: 12 простих правил

2. Вправа на самодисципліну

Ще однією причиною та аргументом є те, що ведення бюджету це вправа на самодисципліну. У всіх були випадки коли ви, ідучи до магазину, планували купити щось одне, а в результаті придбали купу непотрібних речей. Самодисципліна та планування дасть вам можливість заощадити, купуючи лише те, що потрібно вашій родині. До прикладу, коли ви у супермаркеті купуєте продукти, то зосередьтесь на тому, що ви плануєте готувати протягом тижня.

3. Встановлення лімітів по категоріях

Ваші витрати на погашення кредиту не повинні перевищувати 50% від щомісячного доходу. Економісти вважають, що є цілком нормальним якщо половину від доходу містить кредит на житло. Тоді як кредит на машину повинен складати не більше як 15%, а особисті кредити не більш як 10% від чистого щомісячного доходу. Хороший бік бюджетування полягає в тому, щоб всі кредити були закладені у бюджет першочергово, тоді вони будуть виплачуватись вчасно.

4. Фінансова грамотність дітей

Коли вся родина бере участь у складанні бюджету, то це дає вашим дітям кращу можливість зрозуміти як працюють гроші та уникнути, в майбутньому, потенційних неприємностей пов’язаних з грошима. Проте, перед складанням спільного бюджету варто пояснити дітям як він працює, а потім довірити розпорядженням його невеликою частиною. До прикладу, ваша дитина може вирішити як вона витратить кошти у торговому центрі, під час найближчих вихідних: усе залишити у кімнаті розваг, рівномірно розподілити кошти між розвагами та ласощами після, або заощадити та пригостити ласощами ще й батьків.

До теми Як навчити свою дитину заощаджувати гроші: 10 порад

5. Зберігайте гнучкість

Кращі бюджети ті, що дозволяють деяку гнучкість. Якщо у вас залишились кошти у певній категорії, то їх варто використати на покриття витрат на той аспект, де вам забракло фінансів. Єдиним виключанням з цього правила повинні бути кошти, що призначені для інвестування. Це гарантує, що такий перерозподіл не принесе збитків вашим фінансовим цілям.

6. Бюджет – інструмент фінансового прогнозування

Як тільки ви почнете слідкувати за сімейним бюджетом, то він одразу зможе стати корисним інструментом у фінансовому плануванні. Приблизно через 2 – 3 місяці ви помітите закономірність у своїх витратах, що підкажуть вам де ви можете їх скоротити, щоб отримати більше від своїх фінансів. Схема заощаджень допоможе вам поставити плани для короткострокових та довгострокових фінансових цілей, таких як: відпустка, нова машина чи освіта вашої дитини.

Заощадити на омріяну квартиру чи автомобіль значно легше, коли не маєте кредитів. Щоб погасити їх та наблизитися до мрії, замовте послугу перекредитування від IdeaBank та отримайте подарунок.