Аграрії просять ветувати закон про мита на експорт зерна
Вітчизняні аграрії просять Президента ветувати закон, який передбачає введення мит на експорт зерна.
За їхніми підрахунками, запровадження фінансових обмежень завдасть збитків на суму понад 6 млрд. грн. Крім того, товаровиробники можуть втратити до 12 млрд. грн. через внесення змін до Податкового кодексу у частині відшкодування ПДВ при експорті зернових.
"Тут не тільки втрати чисто фінансові, які як я сказав становлять не менше 12 мільярдів гривень. Тут ще дестабілізація структури зернового ринку, проблеми, які виникнуть в роботі окремих елеваторів, які виконували функції посередників. Виникнуть проблеми також і в роботі Аграрного фонду, Держрезерву, тому що це є посередники також", - каже президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.
До того ж експерти відзначають, що будь-які обмеження потрібно зняти негайно, адже на підході новий врожай з Одеської області, який може викликати цінові коливання на ринку.
"Україна за травень-червень повинна експортувати із старого врожаю 4 млн. 298 тонн зерна. При цьому залишки на 1 липня близько 6 млн. Все це лежить на елеваторах, елеватори неможливо зачистити, неможливо провести обробку елеваторові, підготувати до прийому нового урожаю", - каже президент Української зернової асоціації Володимир Клименко.
Нагадаємо, Україна на період до 1 січня 2012 року запровадила мита на експорт пшениці - на рівні 9%, але не менш 17 євро за тонну, кукурудзи - 12% - не менше 20 євро за тонну і ячменю - 14%, не менше 23 євро за тонну. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила 19 травня.