Аграрний комітет рекомендував Раді ухвалити закон про ринок землі
Комітет з питань аграрної та земельної політики проголосував рекомендувати Верховній Раді України ухвалити в цілому законопроєкт №2178-10 щодо відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні. Закон про ринок землі з правками передадуть до сесійної зали.
Відповідне рішення комітету підтримали 19 членів комітету, 1 проголосував проти, а 3 – утримались. Про це під час засідання комітету з питань аграрної та земельної політики повідомив голова комітету Микола Сольський.
До теми: Це агонія, – Милованов про бійки в аграрному комітеті Ради через землю
Депутати розглянули понад 3 тисячі правок. Комітет врахував наступні правки:
- врахувати правку, згідно з якою купувати землю зможуть тільки громадяни України, держави, громади та українські компанії, засновані українцями,
- питання допуску іноземців як засновників компаній може вирішуватися тільки на референдумі,
- встановлено обмеження, рекомендоване комітетом: не більше 10 тисяч гектарів в одні руки,
- власниками землі також можуть стати банки, якщо отримають землю в якості застави. Потім вони будуть зобов'язані протягом двох років продати такі ділянки на аукціонах,
- ціна землі не може бути нижче нормативного грошового оцінювання.
За словами Сольского, у січні документ винесуть в зал парламенту для голосування.
Відзначимо, що депутати від "Батьківщини", ОПЗЖ поштовхалися на засіданні Аграрного комітету у Раді 18 грудня. Нардепи обурились через занадто швидке ухвалення правок до законопроєкту про ринок землі. Словесні баталії переросли у фізичні сутички, найактивнішими учасниками штовханини були Ілля Кива та депутати від "Батьківщини".
Що передбачає законопроєкт про ринок землі
Актуально: Ринок землі: у Кабміні розповіли про фінальну версію законопроєкту
Наразі невідомо про усі правки, які були підтримані Аграрним комітетом. Водночас, раніше у Кабміні розповіли про фінальну версію законопроєкту із правками.
Законопроєкт 2178-10, що відкриває ринок землі
Наразі у проєкті закону передбачені такі обмеження концентрації землі у власності однієї фізичної чи юридичної особи:
- не більше за 35% землі в об'єднаній територіальній громаді (ОТГ);
- не більше 8% землі в області;
- не більше за 0,5% землі у країні загалом.
Перепродаж землі в перші роки після відкриття ринку землі обмежать додатковими податками. На думку Олексія Мішака, це має унеможливити спекулятивні операції.
Що відомо про сутички під Верховною Радою?Поблизу Верховної Ради сталися кілька сутичок між протестувальниками проти ринку землі та поліцією, у ході яких було чутно гучні вибухи.
Протестувальники нікого не випускали з парламенту, а поліція знесла намети мітингувальників. У відповідь вони почали кидати у правоохоронців каміння, палиці, пляшки. У готелі "Київ", де проживають народні депутати України, повилітали вікна.
У ході протистояння 17 правоохоронців та двоє цивільних отримали поранення. Крім того, поліція затримала 26 протестувальників. Ближче до вечора їх усіх відпустили.
Ставлення українців до скасування мораторію на продаж та покупку землі / Інфографіка 24 каналу
Що думають українці про впровадження ринку землі: відео