Акції найбільших банків США впали через зниження облікової ставки Федрезервом
Акції банків США знизилися в ціні й були розпродані під час торгів у вівторок, 3 березня. Це сталося після того, як Федеральна резервна система (ФРС) США екстрено знизила облікову ставку, щоб протистояти негативному впливу коронавірусу на економіку.
Акції таких провідних американських банків, як JPMorgan і Bank of America знизилися на 3,7% і 5,5% відповідно, а цінні папери Citigroup та Morgan Stanley впали на понад 3%, повідомляє CNBC.
Читайте також: Аналітики Morgan Stanley поки не рекомендують купувати акції Tesla: у чому причина
Рівень прибутку банків теж може значно скоротитися, якщо фінансові установи нараховуватимуть відсоткові ставки по депозитах вищі від ринкових. Окрім того, їхні доходи можуть знизитись, якщо розподіл між короткостроковими й довгостроковими відсотковими ставками не буде відчутник. Таке явище, зокрема, може виникнути в результаті зниження облікової ставки ФРС.
Ринок акцій США зазнає все більшого тиску. Цьому може сприяти рекордне зниження дохідності 10-річних облігацій казначейства. Так, дохідність таких облігацій становить менше ніж 1%.
Жоден банк не застрахований від негативного впливу зниження відсоткової ставки на свої доходи, – зазначив Майк Майо, аналітик банку Wells Fargo.
Цікаво: Падіння фондового ринку США: як обвал індексів на біржах вплине на життя американців
Як зниження облікової ставки Федрезервом США вплинуло на фондовий ринок
Як відомо, ФРС США екстрено знизила базову облікову ставку на 0,5 відсоткового пункту – до 1%-1,25% річних. Рішення фінансового регулятора призвело до нового обвалу фондового ринку США. Ключові біржові індекси знизилися: індекс Доу-Джонса – на 2,94%, S&P 500 – на 2,81%, Nasdaq Composite – на 2,99%.