Аналітики: Зволікання з інтеграцією до євроенергосистеми - результат корупції

7 березня 2012, 16:24
Читать новость на русском

А також політичного впливу Росії на Захід. Тим часом як усі механізми та можливості європейської енергоінтеграції є, переконані аналітики.

“Особисті інтереси певного українського бізнесу, який наближений до влади, заробляє серйозні дивіденди на абсолютно непрозорих схемах у газовій сфері. Якщо буде прозорість, ринкова економіка, з’являться конкуренти, і такого величезного тіньового заробітку вже не буде”, - каже експерт з енергетики Центру Разумкова Володимир Омельченко.

“І оцей весь комплекс проблем, що немає нам чим здачі давати, він нас у будь-якому випадку штовхає на продажу, управління, оренди частини того активу, що в нас залишився. Це ГТС України. Тобто включно і магістральні газопроводи, і газосховища”, - каже експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

При чому, як зауважує експерт, у форматі можливого консорціуму з управління українською ГТС без Росії вже не обійтися. Адже неформально структури "Газпрому" контролюють левову частку української енергетики та промисловості. Натомість європейські компанії не наважилися б на двосторонній консорціум із Україною саме через російські апетити на український ринок.