Аудиторський ринок України потребує реформування
Назріла гостра необхідність перегляду законодавства та приведення роботи аудиторських фірм до європейських стандартів. Через неузгодженість позицій різних регулюючих органів - а це понад 10 відомств - досі немає єдиної концепції розвитку ринку.
“На сьогодні в Україні різними державними органами дублюються функції Аудиторської палати. Ведеться 5 реєстрів аудиторів, здійснюється сертифікація аудиторів, розробляються вимоги до аудиторських висновків. На фоні цього кількість суб’єктів аудиторської діяльності за минулий рік скоротилась на 18%”, - констатує президент "Асоціації сертифікованих бухгалтерів і аудиторів" Андрій Клімов.
Тому, на думку учасників ринку, відповідальність за наслідки професійної діяльності аудиторів повинні нести професійні організації.
Крім того, необхідно розподілити функції з сертифікацій, контролю якості та суспільного нагляду аудиторів. Як відомо, сьогодні усі ці функції виконує Аудиторська палата.
“Це не є європейською практикою, це є безглуздим напрямком розвитку професії. Це є відсутність цієї професії. Коли один орган у своїх руках контролює, перевіряє і ще має застосовувати відповідальність до суб’єктів аудиторського ринку”, - сказала голова правління МГО "Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів" Олена Макеєва.
Відзначимо, учасники ринку підписали звернення до українського уряду із вимогою гармонізувати законодавство про аудиторську діяльність згідно зі стандартами Європейського Союзу.