Без кредиту МВФ Україну чекає низка проблем
Про валютний ринок України, кредит від МВФ та курс гривні розповів в студії Телеканалу новин "24" економічний експерт, президент центру Антикризових досліджень Ярослав Жаліло.
Кредит від МВФ
Як відомо, Рада директорів буде засідати 11-го березня, економіст вважає, що ескалація буде. Зараз все здійснюється для того, щоб підірвати довіру представників МВФ до України.
Оскільки ж є попереднє позитивне рішення місії МВФ і ми розуміємо, і місія, і фонд — ці кошти критично важливі для України, все ж рішення буде прийнято позитивно,
— каже Ярослав Жаліло.
За словами фахівця, якщо не станеться чогось екстраординарного то МВФ не поміняє своєї думки і дасть позитивне рішення.
Він зазначив, що якщо Україна не отримає кредит від МВФ, то найбільшою проблемою буде — чим розраховуватись по зовнішніх зобов’язаннях.
В нас ще є й критичний імпорт, резервів абсолютно недостатньо, обнуляти їх неможливо навіть технічного, адже не всі мають абсолютну ліквідну форму.
Якшо МВФ не надасть кредит
Тоді єдина альтернатива – оголошення дефолту. Відповідно – різке погіршення практично нульового іміджу України на міжнародній фінансовій арені, а також — суттєві дестабілізації в середині країни,
— говорить президент центру Антикризових досліджень.
Другий наслідок вельми негативний – якщо Україна не справиться з заборгованістю, то будуть проблеми з затриманням енергоресурсів, проблема з затриманням надходження критичного імпорту.
Економіст додав, що Міжнародний валютний фонд усвідомлює критичність цих коштів для України.
"Багато залежатиме від нас, наскільки буде продемонстрований поступ, проведення реформ", — каже Жаліло.
На що піде кредит МВФ
За словами фахіця, частково кредит від МВФ має бути спрямована на зміни, наголос на імплементації Угоди про асоціацію з ЄС.
"Першочергово потребуж вливання допомоги декілька напрямків – реформування правової системи, зокрема судової, питання пов'язані з підтримкою підприємництва, адаптація аграрного сектору, питання енергетичної безпеки та енергозбереження", — розповідає президент центру Антикризових досліджень.
Треба розуміти, що поряд з позитивним чинником на курс гривні діє багато негативних чиників, а саме війна,
— каже він.
Зрозуміло, що різниця цін дає певний інформаційний вплив на свідомість громадян. Але готівковий ринок сягає десь 5-7 % загального обороту порівняно з міжбанком. Реальної погоди на курс гривні це не зробить.
Нагадаємо, 12 лютого уряд погодив 4-річну програму співробітництва з Міжнародним валютним фондом. Кредитор виділить Україні 17,5 млрд доларів.