Біля "Олімпійського" може з’явитися сучасний офісний комплекс

31 березня 2012, 14:05
Читать новость на русском

Готель на 200 номерів, 4 хмарочоси з офісами класу “А”, паркінг на кількасот місць, ресторани, кафе, магазини. Усе - в самому центрі столиці, біля "Олімпійського". Плюс - бізнес-центр поруч.

Такий мультифункціональний комплекс вже звели. Щоправда, поки у масштабах макету. Його ж і представили на Київському інвестиційному форумі.

“Вцілому мова йде від 200 до 260 мільйонів доларів – це, якщо за комплекс вцілому. Із переліку учасників видно, що 10–15 з них потенційно можуть виступити інвесторами проекту, тому ми тут”, — сказав гендиректор компанії ІТТ-Plaza Едуард Зелінський.

Українська Силіконова долина
І це один із найскромніших проектів. Загалом київські чиновники підготували їх півтори сотні. І це не межа. Кількість пропозицій для потенційних вкладників готові розширити ще майже уполовину.

У планах не просто розбудова столиці. Серед задумів — зведення у Святошинському районі масштабний інноваційний парк, аналог "Силіконової долини", де працюватиме 35 тисяч громадян.

Лівобережний баланс
Втім, такі захмарні амбіції не змогли витіснити проекти більш приземлені, покликані вирішити давно назрілі проблеми столиці.

«Нема певного балансу у розташуванні житлових масивів та ділових районів, куди люди їздять на роботу. Зараз йдеться не про транспортну проблему. У Києві проживає понад 3 мільйонів людей, 1 мільйон киян мешкає на Лівому березі, але тільки 18% з них працює там. Отож, є ідея створити якомога більше робочих місць саме на Лівому березі».
— старший директор DTZ Тамаш Полстер

Нова гілка метро
Також у Києві думають над вирішенням транспортної проблеми для близько півмільйона мешканців міста. Для цього планують прокласти четверту гілку метро на Лівий берег.

За словами чиновників, проекти і розрахунки вже готові. Не вистачає тільки інвесторів. Їх пошуком сьогодні й займаються.

“Вартість будівництва буде складати 11,2 мільярда гривень. Проектом передбачено будівництво 12 станцій, в тому числі 2 пересадочних вузли”, — каже заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.

Державно-приватне партнерство — модель не нова, й "вигадувати велосипед" українцям не доведеться. Програма-максимум — залучити до Києва десятки інвесторів з усього світу.

Головне, аби в останніх бажання працювати в Україні було. У міській адміністрації не сумніваються: воно з’явиться. Адже 20% економічного потенціалу країни припадає саме на Київ.

___________________________________
За підсумками минулого року, вся Україна спромоглася залучити трохи більше 5 мільярдів доларів прямих іноземних інвестицій. На 2012-й поставили планку на 50% вищу. А оприлюднені столичні інвестпроекти у Києві оцінюють щонайменше у 15 мільярдів доларів.