Бюджет країни-2019: на що підуть податки українців
І вже сьогодні до Верховної ради мають подати проект бюджету країни на наступний 2019 рік. Документ, який визначатиме, як житимуть українці, вже розробили в Уряді. Представили і основні цифри кошторису: видатки на оборону, медицину, освіту. Щоправда, журналістам чиновники озвучили далеко не всі цифри, які мають бути в держбюджеті.
Медицина, оборона і освіта, вже стало відомо скільки коштів отримують ці галузі. Уряд Гройсмана представив проект бюджету на 2019 рік. За час своєї роботи прем'єр це робить втретє і стабільно у вересні, а не під ялинку, як його попередники. За прогнозами уряду ці галузі отримають грошей більше ніж торік.
Читайте також: Бюджет-2019: що заховала влада і чому рекорди надумані
Найбільше коштів заклали на освіту. Адже реформу розпочали у вересні цього року і треба розвивати нову українську школу. Хоч на оборону заклали і менше, проте не суттєво, адже Україна продовжує відбиватися від російської агресії. А ось медицина на третьому місці.
Наступного року на безпеку та оборону Уряд планує дати 209,5 мільярдів гривень, минулого року було майже 165,3 мільярди. Понад половина цих коштів піде на грошове забезпечення військових . Ще більше в планах на розвиток освіти – 242 мільярди гривень, що майже на 13% більше, ніж цього року – 217,5. На охорону здоров’я уряд виділить 92,3 мільярди, це також більше ніж минулоріч – 87.
Графіка бюджету-2019
Прем'єр міністр переконаний – гроші на все знайдуться, адже рік буде прибутковим.
За 2018 і 19 роки. Українцями буде вироблено продукції на 1 трильйон гривень більше ніж за попередні роки. Це означає що економіка починає оживати і безумовно ми будемо мати ще більше зростання, і хочу наголосити, що наш пріоритет вийти на 5-7 відсотків економічного зростання,
– зазначив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
До слова, щороку головний кошторис країни в уряді називають по-різному. Якщо бюджет 2017 року був "чесним", то за рік його охрестили – "бюджетом зростання та оборони", а нині дали гучне ім'я – "розбудови країни". Щоправда, вже після ухвалення бюджету у Верховній Раді його продовжують змінювати. Бо грошей на всі плани уряду бракує. А з огляду на те, що 2019 рік буде роком одразу двох виборів, ймовірно, знадобляться додаткові гроші з казни на "гречку".